Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sat Sep 05, 2020 8:53 am

Aenigma - ne znam da li je Fulči bio pijan kad je ovo režirao, ali reč je o najgorem (starom) hororu koji sam odgledao ove godine (i jednom od najgorih ikad). A ako ste baš radoznali da vidite Ljiljanu Blagojević kao direktorku koledža gde je smeštena radnja, Dušicu Žegarac kao retardiranu čistačicu čija kćerka se sveti dok je u komi, i Dragana Bjelogrlića kao sporednog lika kome roletna odrubljuje glavu, samo izvolite... :D I da ne zaboravimo smrtonosnu puž-paralizu! :lol: (3/10)

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sun Sep 06, 2020 2:00 pm

Alucarda - ovo mora da je jedan od najteatralnijih i najhisteričnijih nunsploitation/possession horora. :D A jako lepo izgleda, uprkos niskobudžetnoj produkciji! (7/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Sep 06, 2020 4:32 pm

Alucarda, anagram od Dracula :)

Meni je bio jako iritantan, ne znam kako bih ga sad ocenila.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Sep 08, 2020 9:00 pm

Tales from the Crypt: Bordello of Blood pogledala jer je na Netflixu, cheesy do koske ali svejedno dosta zabavan, sa humorom i referencama na pop kulturne i tv sadržaje 90tih. Pomaže što ima vampira (vampirica) u izobilju, u svakom slučaju može se i gore proći, na slepo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sat Sep 12, 2020 8:52 am

The Babysitter: Killer Queen - dumb fun. :D (6/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Sep 12, 2020 9:49 am

Ajde, možda pogledam, mada ni prvim nisam bila impresionirana. A prvi je još imao Samaru :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Sep 13, 2020 4:37 pm

The Babysitter: Killer Queen je jedno prijatno iznenađenje, čak mi se svideo više od prvog filma - ili su mi kriterijumi ove 3 godine veoma opali :lol: Mnogo simpatično, OTT gore i nasilje, stvarno zabavno. 'Police Truck' mu je doneo pola poena 6.5/10 :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Mon Sep 14, 2020 11:01 am

Metamorphosis - katolički egzorcizam na korejski način. Zapravo, dosta toga je pozajmljeno iz Holivuda, i nije sve baš najbolje zaokruženo, ali je film vizuelno atraktivan i glumci su odlični, budući da većina igra dvostruke uloge - članove disfunkcionalne porodice i njihove zle (tj. zaposednute) dvojnike. Naravno, tu je i povraćanje krvi, nešto malo body horror-a, izvrnuti krstovi koji vise sa plafona, zaklane kokoške i razapete koze itd... :D

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu Sep 24, 2020 10:10 am

The Unholy - iako nije savršen, ovaj 'satanic panic' horror s kraja 80-ih je zanimljiviji od 80% novije žanrovske ponude. Istakao bih sjajnu atmosferičnu fotografiju i odličnog Bena Krosa (koji je preminuo prošlog meseca :() u ulozi sveštenika čija je vera poljuljana. Moram da spomenem i seksapil Nikol Fortije koja se pojavljuje kao zavodnička manifestacija demona Desiderijusa.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Sep 29, 2020 8:07 pm

Ravage aka Swing Low Niskobudžetni rivendž film čiji je najveći kvalitet grindhouse sirovost. Ovaj film nije dobar kao Revenge (2017) ili The Hunt (2020) ali je heroina svakako na tragu žestokih cura iz pomenutih filmova. Kako smo u toku potpune suše horor naslova, preporučujem, ima nekih dobrih egzekucija iako završnica ne zadovoljava moje apetite. Ipak, negde je (relativno) realistična u odnosu na ukupni skor i situaciju.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Wed Sep 30, 2020 8:03 pm

Motel Acacia - nije baš loš onoliko koliko mu IMDb ocena kaže, ali jeste prilično slabačak / nedokuvan, iako je više nego pristojno vizualizovan, sa solidnim (i neretko gnjecavim :D) praktičnim efektima, pri čemu u sporednoj ulozi ima Jana Bijvoeta (Borgman).

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Wed Oct 07, 2020 6:22 pm

Books of Blood je ozbiljan film, osvjezenje u ovom mrtvilu. Jaka sedmica, ako ne i 7.5

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Oct 07, 2020 6:53 pm

Uuuuuu :clap:
Stvarno sam očekivala dance, extra novosti!



Taman kad završim ovu serijicu :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu Oct 08, 2020 8:26 am

Sector wrote: Books of Blood je ozbiljan film, osvjezenje u ovom mrtvilu. Jaka sedmica, ako ne i 7.5
Pfffft, kad bi smo se zezali. Baš se pimećuje da je reditelj ranije radio za TV, pošto prva priča deluje kao pilot neke (osrednje) horor serije, a druga i treća to potvrđuju (i pritom je svaka slabija od prethodne). Da su film režirala trojica, pa i da razumem neujednačenost, a ovako... Što reče jedan korisnik letterboxd-a, "Books of Blah". Dobro, ima tu i tamo kvalitetnog materijala, ali u celini gledano, klimavo. (4+/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Oct 08, 2020 11:21 am

Dala sam mu 6/10, not great, not terrible.
Negde na nivou Dread 2009.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Fri Oct 16, 2020 5:31 pm

Don't Blink (2014)
https://www.imdb.com/title/tt1572306/
Zanimljiva horor misterija. Ono što mi se kod ovog filma dopada je što ima minimum nasilja. Dakle, zlo je mnogo sofisticiranije nego kod većine horora. Ono što mi se ne sviđa je nedorečenost, mada i to ima svojih prednosti. Po mom mišljenju preniska ocena za ovakvo ostvarenje. Zbog hrabrosti da izađe iz okvira tipičnih modernih horora dajem mu 7.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by ridiculus » Tue Oct 20, 2020 9:36 pm

Dva nova filma na HBO-u su mi privukla pažnju. Fantasy Island i Underwater. Prvi verovatno nije čist horor, ali moguće je da ima elemente slešera - ne mogu biti siguran jer sam ga prekinuo posle 20-ak minuta. Ni sva lepota Maggie Q nije mogla da me pokoleba! Grupa ljudi dolazi na ostvro gde se ispunjavaju fantazije posetiocima. Ako nastave da prave ovakve filmove, moja fantazija će uskoro biti gledanje nekog novog horor filma koji je dobar.

Drugi sam nekako odgledao... ne zbog glumaca (Kristen Stewart, Jessica Henwick, Vincent Cassel, gomila džinovskih čovečjih ribica...) več zato što volim takvu tematiku i okruženje. Misterije okeanskih dubina... Zapravo, ne postoji velika razlika u odnosu na pozornicu svemirskih bespuća, osim što u moru postoji život. Ali svakako postoji velika sličnost ovog filma sa Alienom. Bolje rečeno, ovo deluje kao trećerazredna kopija Aliena u mnogim segmentima. Što se izgleda tiče, imamo unezvereno lice Kristen Stewart, a sve ostalo je manje jasno. Mnogo CGI-ja, mutnog osvetljenja, podrhtavajuće kamere, stvari koje uđu u fokus i, pre nego što shvatimo šta gledamo, izađu... Suviše nalik ne samo na neku video-igru, već na mali segment igre koja nije imala pravog umetničkog direktora, pa je uskočio računovođa da odradi taj posao. Jedna od najstrašnijih igara koje sam ikad igrao je SOMA, koja se odvija u sličnom okruženju i čijih 10 minuta imaju više siline i smisla od čitavog ovog filma.

Na kraju je najbolji film koji sam gledao ovih dana bio Black Plague (iliti Anazapta) sa Lenom Heady u glavnoj ulozi. Staro skoro 20 godina, i nalik na jedan od omiljenih filmova moje mladosti, Flesh+Blood, ali ne toliko dobar. Ni jedan ni drugi nisu horor, pa neću pričati o njima ovde. Svejedno, blizu su granici tog žanra, i u njima se dobro prenosi moralni ambis evropskog srednjeg veka.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Oct 20, 2020 9:42 pm

Sve su u pravu, ridiculus.

Jedan poznanik je na brzinu pokušao da me navuče na horor video igre, odustade kad je shvatio da imam samo krnji laptop :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Fri Oct 23, 2020 5:08 pm

Elvira: Mistress of the Dark (1988)
https://www.imdb.com/title/tt0095088/
Vamp starleta bez centa u džepu dobija nasledstvo u nekoj midwest zabiti. Ovo je horor komedija, Cassandra Peterson je drži na svojim...plećima.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4459
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sat Oct 24, 2020 5:32 pm

Poltergeist III (1988)
https://www.imdb.com/title/tt0095889/?ref_=ttrel_rel_tt
Meni ovaj film nije loš, zaslužuje više od 4.6.
Inače me je malo sramota da priznam da Poltergejts prvi deo nisam gledao. No verujem da ću zahvaljujući Pink Hororu i Željku M. ubrzo ispraviti tu grešku isto kao i gledam ovaj film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply