Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Feb 19, 2019 6:43 pm

E bre Peco, treba da proslavim svaki trenutak kad nam se mišljenja o filmu podudare :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Feb 19, 2019 7:01 pm

Udaraj recke
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Tue Feb 19, 2019 8:29 pm

čak i Hereditary je bolji od Splita! :mrgreen: :character-chef:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Feb 19, 2019 9:24 pm

Malo sam bio nepošten prema splitu, uglavnom jer nisam imao vremena za piskaranje, te ću sada ispraviti tu nepravdu. Ono što sam napisao stoji, ali nije situacija baš crno - bela. U principu volim sporije filmove, ali imam problem sa Šljamalanovim sporijim filmovima. Ono što je uspeo sa Sixth sense, nikako da ponovi. I Unbreakable i Split imaju problem sa tempom, kao da na silu pokušava da izgradi atmosferu, ili je nešto drugo u pitanju, nešto što ja ne mogu da dokučim, jbmliga, u svakom slučaju mi ne prija. Unbreakable ima prilično originalan scenario, više likova, i generalno se odvija na više lokacija, samim tim je zanimljiviji, tj. manje je izražen problem te praznine. U Splitu je to došlo do izražaja zbog same postavke, imamo tu tajnu lokaciju, ordinaciju, i malo flešbekova. Pretpostavljam da je Š. hteo da nam dočara sav čemer, prazninu i teskobu života ljudi koji su tako teško psihički oštećeni nekom vrstom porodičnog nasilja, pa nas je zatvorio sa junacima u dve prostorije. Ok je to ali ja sam se uglavnom dosađivao i gledao na vreme kaće kraj. Uglavnom. Gluma je odlična, McAvoy je, što bi se reklo, pokidao. Bukvalno mi ga je bilo žao na kraju, uspeo je svojom maestralnom glumom da me ubedi da je i on neka vrsta žrtve u celoj priči, i da se makar na trenutak stavim u njegovu situaciju. Kraj je odličan, hororičan, i meni lično bolji od završetka Unbreakable, ali bilo bi nepošteno zaključiti da je Split zbog toga bolji. Nije, ali ima svojih kvaliteta zbog čega ga ipak treba istrpeti. Sad jedva čekam glass.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Tue Feb 19, 2019 9:27 pm

Pizzobatto wrote:čak i Hereditary je bolji od Splita! :mrgreen: :character-chef:
Zavisi jbg, verovatno da jeste ukupno gledano, ali mi je opet split nekako draži. Hereditary me je nervirao od početka do kraja, ovaj me je na kraju razgalio iako je beskrajno dosadan.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Tue Feb 19, 2019 10:05 pm

Split je i meni tanak. Losiji mi je cak od mendija, onda znas koliko je sati. :D

Sto se tice Aliena, definitivno su mi prva 2 najjaca.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Feb 19, 2019 10:06 pm

Dobar je bre Split, evo i Peca korigov'o prvobitni stav :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Tue Feb 19, 2019 11:35 pm

Dobar je Split, ali Unbreakable je odlican :D Videcemo Glass kakav je, ocekujem da bude u rangu Splita...

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Feb 20, 2019 2:08 pm

Braid Lepa fotografija, solidna produkcija, kostimi i lokacija. Intrigantan početak i zaplet, ali je prava šteta što sam pred kraj dosta pogubila konce (to je bila namera filma) i nisam baš ukapirala u čemu je fora. Jedan od onih mindbendera, verujem da bi NGboo ovo bilo zanimljivo, moguće da će zadovoljiti njegove estetske kriterijume i sklonost ka nadrealnom, a i treba mi neko da protumači kraj :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Feb 20, 2019 9:55 pm

The Golem (podnaslov je mogao da bude: Jewish Folktale)
Ok je ovo prilično, zameram što je valjda zbog prijemčivosti širem tržištu, film na engleskom, izuzev delova molitvi itd.
U suštini, žena koja krišom uči knjige starostavne, negde u jevrejskog zajednici u Litvaniji 15. veka tokom epidemije kuge priziva Golema da bi odbranila svoje selo od nasilnika. Kao i svaki pakt sa onostranim i nečistim i ovaj dolazi uz neke žrtve. Moglo je to žešće, hororističnije ali ne mogu da kažem da sam skroz protraćila vreme uz ovaj film. Korektno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu Feb 21, 2019 9:16 am

Dybuk wrote: Braid Lepa fotografija, solidna produkcija, kostimi i lokacija. Intrigantan početak i zaplet, ali je prava šteta što sam pred kraj dosta pogubila konce (to je bila namera filma) i nisam baš ukapirala u čemu je fora. Jedan od onih mindbendera, verujem da bi NGboo ovo bilo zanimljivo, moguće da će zadovoljiti njegove estetske kriterijume i sklonost ka nadrealnom, a i treba mi neko da protumači kraj :mrgreen:
Pretekao sam te, samo nisam spomenuo da sam gledao. :D
Da, vizualno je jako zanimljiv i poseduje to nešto začudno / uvrnuto / nadrealno / iracionalno što meni obično godi, ali mi se čini da je rediteljka malo preterala sa ludilom, iako je (valjda?) u tome i cela fora. Svejedno, pružio bih joj šansu i sa sledećim filmom.

A glumica koja tumači Defni, tj. "majku", podsetila me je na mlađu verziju Mirande Ričardson.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Feb 21, 2019 10:53 am

NGboo wrote: rediteljka malo preterala sa ludilom, iako je (valjda?) u tome i cela fora.
► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Feb 21, 2019 11:10 am

Inače glumica koja igra Dafne (Madeline Brewer) zaglavila u rolama luđakinja sve od uloge u Handmaid's Tale gde je igrala labilnu, traumatizovanu i izmučenu ženu.
Uloga u Cam (2018) je isto na ivici razuma.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu Feb 21, 2019 3:38 pm

Dybuk wrote: Inače glumica koja igra Dafne (Madeline Brewer) zaglavila u rolama luđakinja
Ne znam kakva je bila u drugim filmovima, ali u Braid joj uloga odlično pristaje.

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Thu Feb 21, 2019 8:44 pm

The Order (2003)
https://www.imdb.com/title/tt0304711/

Унеколико занимљиво, али овом остварењу нешто фали. Ако сте га гледали шта мислите, ко је био мистериозни младић који узима душе?
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Feb 24, 2019 12:45 pm

Alien 3 i dala sam mu 8/10

Ovog dela originalnog serijala se najslabije sećam, jednako dobar kao Aliens, samo bez silnog vatrenog oružja, što je posebno zanimljivo. I ekipa je većinski britanska, može se reći antipod dvojci ;)

planiram da repriziram Pandorum.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Feb 28, 2019 10:56 am

Image

Zašto postujem o blek metal filmu na horor temi? Zato što je povremeno vrlo gori (samopovređivanje, samoubistvo prvog pevača Mayhema, ubistvo Euronimusa) i jako eksplicitan u tim aspektima.
Film pokriva priču o liderima Mayhema/Burzuma, i ostalim aspektima ove epizode iz života norveške blek metal scene.

Počinje kao parodija i nastavlja se u tom čudnom distonalitetu između ozbiljne sage o sociopatama i njhovim nedelima i slikanja portagonista kao smešnih napaljenih klinaca koji stvaraju novu metal scenu u Norveškoj.
Poznavaoci prilika oko Varga i ovih bendova će umeti bolje da procene domete filma.

Činjenice na stranu, film je trebalo da bude autentično norveški, sa skandinavskim glumcima na norveškom jeziku kad je već i reditelj Skandinavac. Odlučili su se za američku ekipu pa je to, po meni, oduzelo nešto kredibiliteta ovom projektu koji je godinama čekao da se konačno pojavi pred publikom.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Mon Mar 04, 2019 7:59 pm

The Cave (2005)
https://www.imdb.com/title/tt0402901/?ref_=nv_sr_1

Створења у румунској пећини лове гњурце!? Може то и боље...мада оно, има можда ко се прима на то.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Mar 04, 2019 8:29 pm

Primam se ja, ali ovaj nije među boljima, bar po oceni. Ne mogu se setiti dal sam gledala, deluje poznato.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4448
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Mon Mar 04, 2019 9:57 pm

Suv prosek. A je l ocenjuješ filmove na imdb-u? Ja to i radim da ne bih opet gledao isti ( slabo ) film.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply