Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Nov 14, 2019 10:13 pm

Al'Eksandar wrote: Kad coveka hvale Dybuk, Sector i Skorseze, znaci da ima tu nesto... Pogledacu i ja uskoro, da utvrdim ko je u pravu

:obscene-drinkingcheers: :romance-hearteyes:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu Nov 14, 2019 10:43 pm

bukvalno nijedno ime s liste ne mogu smislit :mrgreen:

a i Skorseze je propo, snimio jedan dobar film zadnjih tries godina

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Fri Nov 15, 2019 12:28 pm

Skorseze jos nije snimio film koji nije makar dobar 8-)

Nego, pogledao sam Before I Wake i Hush Majka Flanagana, oba filma osrednji ali prijatni, ima li Flanagan neki film da se posebno istice kvalitetom ili su svi takvi? Gerald's Game sam gledao, taj mi je isto tako solidan, ali u sustini neupecatljiv.

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Nov 15, 2019 12:47 pm

Probaj njegove ranije: Absentia (niskobudžetan ali efektan) i Oculus.
Ljudi hvale ovaj njegov poslednji Dr Sleep, čovek je solidan zanatlija.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Nov 15, 2019 1:10 pm

Eh da, u pravu si za neupečatljivost, zato kažem zanatlija. Sve je to pristojno ali ne dobacuje do nekih visina. Možda su u tom smislu ova dva filma najzanimljiviji. Absentia ima dobru ideju, jedino su mi glumci bili jako loši. To sam primetila kao njegovu boljku: neadekvatan kasting.
Okulus je već produkcijski jači.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Fri Nov 15, 2019 1:19 pm

Ok, tnx. Tako i meni izgleda - solidan zanatlija, ali bez neke iskre koja bi dodala malo vise duha njegovim filmovima (mada se nadje i pokoja zanimljiva ideja, ali sve u svemu, prilicno nenadahnuto i onako, mediokritetski-glupavo). U Before I Wake su mi najvise smetale nelogicnosti na svakom koraku, a Hush je u sustini besmislen film, solidna, ne preterano mastovita zabava, i tolko. Meni su glumci ok, inace.

Ugovorio sam saradnju sa portalom Autostoperski vodic kroz fantastiku, prvi tekst bice o Dr Sleepu, pa se upoznajem sa Flanaganovim opusom... Mada mi ipak ne deluje da ima potrebe da gledam i njegove ranije radove u sklopu priprema za ovaj radni zadatak (nadam se da je tako, jer mi se ne gledaju :mrgreen:)

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri Nov 15, 2019 1:21 pm

nit smrdi nit miriše, tako je do sad bilo

Gul nahvalio, sjećam se nekad da su neki hvalili Oculus (Will o the Wisp npr), i on je bio simpatičan u smislu da je bio maštoviti generic, ima Flanagan sposobnost da malo osvježi stvar ali ništa više od toga

ako Gul nije pomislio da je Dr Sleep uvreda za Shining onda će valjda biti bar OK

ne bih očekivao neke proboje i otkrića, doduše

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Fri Nov 15, 2019 2:18 pm

Pizzobatto wrote: maštoviti generic, ima Flanagan sposobnost da malo osvježi stvar ali ništa više od toga
To je to, dobro receno.

Svidja mi se sto Juen Mekregor glumi u Dr Sleepu, volim ga, a svakako da bi dosadasnji Flanaganovi filmovi bili nesto bolji da je imao poznatije glumce...

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Nov 15, 2019 2:23 pm

Meni je Juan dosta blaziran. Najbolja mu je uloga u Trainspottingu, tu je bio u elementu ostalo bzv.
Evo videćemo je li dorastao zadatku da odigra odraslog Denija :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Fri Nov 15, 2019 2:37 pm

Meni je generalno simpatican, ima neku harizmu. Evo, sad gledam gde je glumio, izdvojio bih uloge u filmovima I Love You Phillip Morris (ovde je super, glumi gejića :D ... a i film je odlican), i Big Fish. A prvi film sa njim koji mi padne na pamet, pored Trainspottinga, je odlicni politicki triler Romana Polanskog, The Ghost Writer, mada sama uloga nije nesto wow.

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Nov 15, 2019 2:42 pm

Ne čestitah ti na novom angažmanu, they mean business! Pa, čestitam 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Fri Nov 15, 2019 2:48 pm

Hvala! Jest da ne placaju, ali mogu barem da vezbam...

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri Nov 15, 2019 3:48 pm

Ovdje i glumi propalog alkosa pa i jeste crossover shininga i trainspottinga!

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Nov 15, 2019 5:09 pm

Al'Eksandar wrote: Hvala! Jest da ne placaju, ali mogu barem da vezbam...
Čudo bi bilo, plaćaš bioskopsku katru i nudiš im svoj autorski tekst (dakle intelektualnu svojinu) eto tako, volonterski. E, bzv. Pomislila sam da su dosad izgradili dovoljno veliku mrežu da nešto i plate. Bar za tu bioskopsku kartu i kokice :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Sat Nov 16, 2019 10:54 am

Slazem se, i ja bih voleo da me plate :D Ali, koliko ja shvatam, oni rade po nekom principu da sve sto zarade ulazu u promovisanje srpske fantastike... sad, ne znam na sta se to tacno odnosi... pretpostavljam na objavljivanje knjiga srpskih autora, sto je opet malo cudno jer ispada da su autori knjiga u prednosti u odnosu na autore tekstova... ali, ja ne znam kako oni posluju, pretpostavljam da bi platili i nas kad bi mogli. Takodje, ja bih svakako otisao u bioskop, pisao recenziju ili ne, tako da mi tu dodje na isto.

Ja ovo pre svega vidim kao priliku da izgradim neku reputaciju, ako to bude valjalo, pa mi posle mozda neko i plati. Realno, Pressing je stvarno kvalitetna novina i cast mi je sto pisem za njih, ali ne znam koliko ljudi cita taj casopis, verujem da nije veliki broj. Mislim da postoji praznina na srpskom internetu, ne postoji neki kriticar koji bi se obratio citalastvu na jasan, direktan i pitak, po mogucstvu zabavan nacin, a da to opet bude koliko-toliko prefinjeno. Ovi koje mi citamo ne ispunjavaju te kriterijume - Ghoul je usko specijalizovan (a i tekstovi su mu previse dugacki za mase), Cripple se obraca iskljucivo eliti... Slobodan Vujanovic, sa Mislite mojom glavom, pise dobre tekstove, ali u "haiku" stilu, prakticno nabacane poeticne recenice bez nekog preciznog reda i strukture. Djordje Bajic je najvise mainstream, ali stil pisanja mu je previse "vanila", basic.

Ljudi gledaju filmove, ali nemaju nekog kriticara cije bi recenzije redovno pratili, a ja posebno imam na umu mladje generacije, kojima je potrebna edukacija. I to na jedan nacin koji je svima razumljiv, a ne "ekstrapolacija rekontekstualizacije montaznih pravaca Istocne Evrope 60ih i subverzija tradicionalnih rukavaca radnje", i slicna naklapanja, koja meni jesu interesantna, ali ne i obicnom coveku iz naroda koga samo zanima da li film valja i o cemu se tu radi. Da li ce ti ljudi hteti da citaju moje tekstove i da li ce uopste doci do njih - ostaje da se vidi, ja svakako nemam sta da izgubim (sem malo vremena, ali da li je to gubljenje vremena ako uzivas u tome sto radis?), pa makar i radio volonterski (nadam se samo isprva). Ja cu svakako da se reklamiram po Fejsu, pa ce neko sigurno da procita, a i posle kad izadjem u grad mogu da se lozim da sam neki mnogo zajebani pisac 8-) :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Nov 16, 2019 11:10 am

Haha, pa kul. Vi Nišlije ste jako angažovani na polju žanra, mora se primetiti 8-)

Alzo, Gul piše malo prevulgarno za širu javnost - moj utisak. Nema potreban profesionalni otklon.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sat Nov 16, 2019 11:16 am

Extra Ordinary (2019) super komedijica, ne mogu dizbačim hit pjesmu iz glave

cosmic woman lalala!

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Nov 16, 2019 11:19 am

:mrgreen: simpa i nepretenciozno, gledala sam ga u oktobru.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Al'Eksandar
Posts: 532
Joined: Sat Sep 09, 2017 4:36 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Al'Eksandar » Sat Nov 16, 2019 12:02 pm

Dybuk wrote: Haha, pa kul. Vi Nišlije ste jako angažovani na polju žanra, mora se primetiti
Ghoul, NG i Al'Eksandar - (ne)sveto trojstvo!

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sat Nov 16, 2019 3:31 pm

Niški Salem :D

Post Reply