Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
NGboo
Posts: 1166
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Wed Nov 08, 2017 1:59 pm

^ Solidan, ali mi je ipak draži film Otvorena. ;) Slažem se da je glavna junakinja uber-iritantna.

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Nov 08, 2017 6:59 pm

NGboo wrote: ^ Solidan, ali mi je ipak draži film Otvorena. ;) Slažem se da je glavna junakinja uber-iritantna.
pretpostavila sam da si već gledao, a i ovo za Otvorenu :D
nisam potpuno shvatala koliko je za protagonistu važno da ne bude odbojan/na ili iritantno čeljade, do ovog filma. Jako je teško saživeti se sa likom i onim što prolazi kad je takva situacija. I uopšte, pratiti film :lol:
No, film nesumnjivo ima emotivni naboj (+, -, nevažno) i to prenosi na gledaoca (mene)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1166
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Wed Nov 08, 2017 7:29 pm

U mom slučaju kako-kad, ali najčešće mi ne prijaju filmovi u kojima su protagonisti skotovi. :D Naravno, uvek ima izuzetaka.

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Nov 08, 2017 7:45 pm

Kad to ima smisla, tipa Natural Born Killers i sl, onda ne smeta, ali kad treba kao da razumeš kroz šta prolazi a ono neko glupav sa "punchable" facom, onda... :mrgreen:

ali da, i ja volim da su kad su junaci nekog filma simpa. i ljudi, generalno :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Nov 09, 2017 11:48 am

A Ghost Story (2017) mnogo dosadan film. Zapravo, postaje zanimljiviji tek kad Runi Mara odlazi iz kuće a duh ostaje, ali nedovoljno da spase stvar. Predugi kadrovi, bezizražajna lica, samo pojedini stanari kuće donose izvesnu dinamiku, kao i vidljiv protok vremena. Ukratko, alternativni naziv filma bi mogao da bude Ghost(s) in Time (a la Child in Time)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
son of man
Posts: 94
Joined: Sat Sep 16, 2017 12:08 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by son of man » Thu Nov 09, 2017 11:57 am

Gde ste gledali ovaj domaći film "Otvorena"?

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Nov 09, 2017 12:03 pm

son of man wrote: Gde ste gledali ovaj domaći film "Otvorena"?
https://openload.co/f/0ucTjv63Qbs/Otvor ... 29.mkv.mp4
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
son of man
Posts: 94
Joined: Sat Sep 16, 2017 12:08 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by son of man » Thu Nov 09, 2017 12:08 pm

Nisam do sad čuo za ovaj pacovski kanal, hvala puno. :clap:

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Nov 09, 2017 4:01 pm

Uzgred, stavila sam A Ghost Story na ovu temu iz inercije...mog'o je i na "ostale žanrove".

Samo da dodam, jedan rivju sa Imdb naslovljen "30% deeply moving, 70% deeply boring". Fer procena sa kojom se slažem. Kao 2 filma (nejednakog kvaliteta) u 1, koje povezuje nepomična osoba ispod plahte, tj naslovni duh.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1166
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu Nov 09, 2017 7:50 pm

^ Meni jedan od najboljih iz ove godine. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Nov 10, 2017 12:15 pm

(nešto mi ne radi pirat već par dana :cry: )

Pretpostavljam da smo svi gledali Salem's Lot (1979), ja sam ga reprizirala i ovaj tv film se odlično drži.

King je malo nadogradio i izmenio klasičnog Nosferatua, drakjula (ovde Kurt Barlou) dolazi u mirni gradić Salem's Lot i nepoznata pošast kreće da kosi stanovnike ove varošice.

I nedavno završena serija The Strain koristi istu premisu, samo mnogo većih razmera, sa sf elementima.
Elem, kao naša Leptirica, i ovaj film je sigurno morio mnoge klince noćima, jer je dosta jezovit, posebno sa scenama dece-vampira koja noću pohode svoje najbliže i piju im kroj.

Sam 'master' vampir pojavom jako liči na Nosferatua, ne govori, svu logistiku obavlja ljudski sluga Strejker koga tumači odlični engleski glumac Džejms Mejson. Film nije bez čizi delova, posebno završnica, ali ovo jeste jedan od najboljih vampirskih filmova koje sam gledala, iako je posle toliko decenija (gotovo veka!) vampira konkurencija velika.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sat Nov 11, 2017 10:59 am

Radi pirat meni

Jes gledala Messiah of Evil?

Ja nisam, al naiđoh kad sam tražio zombi filmove, ispade neke vampire poturali u marketingu kao Living Dead, zaebali i Fulćija. Kažu da je dobar film...

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Nov 11, 2017 1:22 pm

Taj film je prenaduvan i hajpovan od publike kao second coming horora, ja sam nešto kao krenula da gledam i smorio me. Hipi likovi i tripovi, tipične 70-te, ima jedna odlična scena u bioskopu, ali mi je generalno bio dosadan. Pogledaj, možda će tebi da legne.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Nov 12, 2017 1:45 pm

Silent Hill (2006) repriza.

Možda gejmeri znaju više o ovoj priči i bolje kapiraju koncept, film je stilizovan i tako to, ali malo dug i pun CGI-ja. Koliko sam shvatila, Rouz i Šeron nisu samo zaglavljene u drugoj dimenziji, nego moguće i mrtve? Fook knows.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2826
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sun Nov 12, 2017 6:26 pm

Isolation (2005) Bog i Truman znaju zašto sam seo da gledam ovaj horor na pink2. Svideo mi se sinopsis, i iako je bilo jasno da je niskobudžetna B produkcija, odlučim da pogledam i zajebem se. Solidno to počinje, kao i masa drugih osrednjih i loših horora, fino uslikana i dočarana atmosfera propale farme negde u močvarama Škotske. Gluma onako, likovi su svakako neki jadni tunjavci, pa nije bio problem to dočarati. Problem je otprilike druga polovina filma, kad je trebalo uslikati stvora koji je neka mešavina aliena i thingova, sve je zbrzano, zamuljano, zamaskirano DOF - om i prepuno krupnih kadrova koji ne prikazuju ama baš ništa. Postoji i taj problem što protagonisti paniče, histerišu, plaše se, a ne uspevaju da ubede mene kao gledaoca da su u realnoj opasnosti. Sve u svemu jedno obično sranje od filma koje ne zaslužuje ni 10% vremena koje sam potrošio da ovo iskucam.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2826
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sun Nov 12, 2017 6:46 pm

Zaboravih da napomenem da postoji full frontal scena penetracije veterinarske ruke u kravlju vaginu, koja postoji isključivo da bi zgadila gledaoca koji nije nikad video tako nešto (što je inače sasvim normalna stvar). Naravno, to je samo jeftin pokušaj građenja atmosfere na potpuno pogrešnoj osnovi, i naravno da je moglo da se izbegne i snimi iz drugog ugla, but noooouuuu.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Nov 12, 2017 7:09 pm

:lol:

Totalno je neoriginalan, ali može da se pogleda. Meni je bio ok.

ljudi moji pa šta je ovo!? ubih se tražeći da pogledam neki film i so far sam skinula 2 arthausa koje ko zna kad ću gledati...niđe pristojnog horora :snooty:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sun Nov 12, 2017 8:45 pm

Kaće se pojavi Muther i tako to, uskoro bi trebalo sezona skrinera da padne

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Nov 12, 2017 8:54 pm

Nemam pojma, ništa se ne dešava. This year can fook off, pa da konačno krenemo nešto normalno da gledamo...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11906
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Nov 13, 2017 9:24 pm

Inače, niko da javi da je izašao Creep 2, dostupan već par nedelja. Ko voli onog ludaka i njegove avanture...ja gledam i tip je jednako sjajan kao i prvi put.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply