Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Mar 10, 2024 7:31 pm

Par manje bolnih

Evil Eye (2022) meksički folklorni horor. Uneli su malo svežine u naizgled rutinsku priču o veštičarenju. Atmosfera i fotografija onako baš guste, kako samo Latino/Španci znaju da udese. Fino mi je legao.

Out of Darkness (2023) Praistorijsko vreme, izmišljeni jezik, grupica ljudi koja se seli prema moru ili ljudskoj naseobini, bežeći og mraka, lošeg vremena i predatora.
Dosta mračno, kako i ime kaže, pomislila sam da uopšte nećemo videti te neke zveri koje ih love ali ipak jesmo, i - malo sam se razočarala.
Film deluje nepotpuno, kao da nema početak niti su ličnosti i odnosi kvalitetno napisani. Ali Ok, može da se pogleda.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sun Mar 10, 2024 9:04 pm

Oba filma deluju zanimljivo. Samo kad stići da ih gledam.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Thu Mar 14, 2024 1:03 am

Imaginary
https://www.imdb.com/title/tt26658104/

Znam da je ocena vrlo niska, znam da je metascore katastrofalno nizak ali kao običan gledalac dobio sam više nego što sam očekivao. Jer ovo nije samo film o nekom imaginarnom prijatelju iz detinjstva kakvih ima na desetine. Ovde imamo jednu poveznicu i drugi svet u koji se ulazi. Takođe, i glavna glumica DeWanda Wise je jako simpatična i dominantna u kadru u isto vreme. Ranije je nisam gledao. Daću mu subjektivno i nestrogo 7. Vi ga ne morate, gledati. Verovatno vam se neće svideti.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sun Mar 24, 2024 8:58 pm

Baghead
https://www.imdb.com/title/tt14030816/

Zanimljiv koncept, dozivanje mrtvih + neželjeni stanar. Realizacija predvidljiva. Kraj bzvz, samo da se zbrza. Ovo više vuče na šesticu, ali zbog koncepta od mene tanušna sedmica.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Wed Apr 03, 2024 4:53 pm

Dybuk wrote: Debelo sam omašila sa pretpostavkom da je When Evil Lurks slešer.
Nije loše, ima taj sirovi kvalitet i dobru atmosferu filmova sa španskog govornog područja, ali previše liči na kombinaciju The Witch i Terrified da bi se istakao.
Pretpostavljam da je neka 6.5/10 optimalna ocena, po mom mišljenju.
Po mom mišljenju, ovo je toliko iritirajuće u svojoj negledljivosti, da sam odustao posle otprilike pola sata. :angry-devil:

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sat Apr 06, 2024 11:19 pm

The First Omen
https://www.imdb.com/title/tt5672290/
Prvo predskazanje kako su ga preveli zaista je iznenađujuće uspešan prequel. Autori su se potvrdili da u sto puta prežvakanu temu unesu novinu. I ovoga puta reč je o borbi za/protiv Antihrista. Atmosfera Italije sedamdesetih sa socijalnim dešavanjima tog vremena je takođe pun pogodak, a gluma je na nivou. Najjače ime je svakako Bill Nighy, a lično mi se dopao i moćan glas Ralpha Inesona. Par scena izaziva jezu, a ovaj film je najbolje gledati u bioskopskoj atmosferi u kasnom terminu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Apr 08, 2024 9:21 am

Ok mi je Baghead. Poor man's Talk to Me i još svašta nešto. Može da se pogleda 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sat Apr 13, 2024 11:48 pm

Lord of Illusions
https://www.imdb.com/title/tt0113690/
Još jedna ekranizacija Barkerovih dela, gde glavni junak detektiv dosta podseća na Dilan Doga. Volim takve filmove. Ovo ipak nije uradak visokog kvaliteta, mada ima neki dobrih scena a tu su i Scott Bakula i Famke Janssen. 7/10 jer sam slab prema prema ovakvom tipu filmova.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Tue Apr 16, 2024 12:48 am

Les yeux sans visage
https://www.imdb.com/title/tt0053459/
Dybuk, ne znam jesi li gledala ovaj francuski krimi horor. Nije loš. Bio na Pink Classic.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Tue Apr 16, 2024 2:18 pm

Naravno. Nije se tih godina snimao takav body horor, baš je revolucionaran film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Apr 19, 2024 10:17 am

Ne volim baš Sidni Svini, iako je u Immaculate (2024) dala sve od sebe. Jedino bi bilo dobro da su unajmili nekog vocal coucha npr, da joj neutrališe onaj debilni kalifornijski gen Z govor, bar za ovu ulogu.
Film je kompetentno snimljen, ne mogu reći da me je preterano uvukao u priču, ali poštujem generalni sentiment i poruku koja je prilično "blasfemična" pa time i good in my book. Dodatni poen za to i sami kraj filma.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Fri Apr 19, 2024 10:42 am

Sidni Svini radi punom parom.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Fri Apr 19, 2024 11:39 am

Dybuk wrote: Immaculate (2024)
Moram to da gledam, mislim da se jos uvek daje u kinu.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Apr 19, 2024 8:18 pm

Odličan Late Night with the Devil, kraj je malo slabiji, ali skoro sat i 20 nisam gledala u telefon. :mrgreen:

Uporedila bih ga sa House of the Devil (2009) po kvalitetu tzv "throwback" estetike. Odradili Ozi reditelji dobar posao. :clap:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1159
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Sat Apr 20, 2024 10:06 am

Dybuk wrote: Odličan Late Night with the Devil, kraj je malo slabiji, ali skoro sat i 20 nisam gledala u telefon.

Uporedila bih ga sa House of the Devil (2009) po kvalitetu tzv "throwback" estetike. Odradili Ozi reditelji dobar posao.
A ja došao da napišem "ne nasedajte na hajp". :lol: Štaznam, nije čak ni ideja originalna, jer nešto slično smo već videli, doduše u slabijoj izvedbi, u argentisko-meksičkoj koprodukciji History of the Occult (2020). Zabavan je i tehnički kompetentan film, ali za moj groš, previše gimmick-a, namigivanja publici i omažiranja boljih horora, a upotreba AI-sličica u pauzama za reklame je neoprostiva za film koji stremi autentičnom oživljavanju 70-ih. (6+/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Apr 20, 2024 11:13 am

Hehe, u pravu si za neoriginalnost, ali štajaznam, odlično me je vozio, pa tu mora da padne malo protekcije ;)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sat Apr 20, 2024 2:44 pm

NG je strog ali pravičan. Kad on ishvali uglavnom valja, ali kad popljuje, moguće da ćemo mi sa nižim kriterijumima biti zadovoljni.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Apr 20, 2024 3:58 pm

:ugeek:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sun Apr 21, 2024 8:21 pm

Immaculate
Pogledao sam ga u bioskopu. Zanimljivo je da iako postoji brdo filmova te religijske tematike uvek ima malo prostora za kreativnošću. Meni se priča jako dopala. Sydney Sweeney je obavila pošten posao, ali nekako sam zamišljao Miu Goth kao idealnu za ovu ulogu. Što se tiče kraja slažem se sa dibuk da je efektan, ali ćete mi oprostiti što sam navijao
► Show Spoiler
.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Apr 21, 2024 8:53 pm

► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply