Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Aug 23, 2017 2:58 pm

Hajde da počnem sa listanjem horor filmova koje sam skorije gledala, kako i dolikuje.

Image

Za svašta možemo "optužiti" ove pomamne Ozije, al da ne znaju da naprave film - nikako.

Pert 80-tih, opisaću ovaj indi krimi/horor kao Snowtown sreće Alleluia. 8-) Konačno nesto dobro posle baš sušne horor sezone, a dosta toga nas tek očekuje...
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sat Sep 09, 2017 6:56 pm

umjesto da hvališ Another Evil ti krenula s ludim Australijancima! 8-)

meni je bilo prejako, preteško i realistično, not my cup of tea, samo nana i kamilica za mene

uzgred, trebalo bi otvoriti best horror 2017 topik

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Sep 09, 2017 7:23 pm

Hahaha :flags-australia:

"uzgred, trebalo bi otvoriti best horror 2017 topik"

Otvaraj slobodno! 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Sep 13, 2017 10:20 am

RESIDUE je još jedno uvrnuto ostvarenje Rastija Niksona, koji se odnekud neočekivano pojavio i počeo da izbacuje naslove prilično brzo, praktično film godišnje, već najavljuje novi za 2018. a već vidim neki napredak i u odnosu sa Candiland (2016).

Naravno, najjači elementi su klaustrofobija i atmosferičnost koju postiže, u Residue je uspio i da donekle nadogradi likove, koji su bili gotovo kartonski u Candilandu, ali i dalje ga prate iste boljke da film u stvari ne može da se prepriča, jer na kraju se ispostavlja da se u njemu malo šta jasno desilo.

Završetak je posebno polovičan, Nikson još ne zna kako da zaokruži film, nije to znao ni u Candilandu pa ni ovdje. Ono što zna je da vozi, ne baš pravo, prosto vozi, radi ono što u tom trenutku osjeća i to većinom fino ispadne, mada zaista on snima filmove većinom ni o čemu.

Radnja je sporedna, ovdje pomisliš da će biti lavkraftovska ali nikuda ne ode, ne razvije se, prosto se zarobio u stilu i drlja sat i nešto tako. Pozitivna stvar je ipak da on u ova dva filma demonstrira da zna da režira, iskreno mislim da bi čudo napravio sa A Cure for Wellness scenarijem, jer uspjelo bi mu i da obično ispijanje čaše vode izgleda začuđujuće.

Za sada on jačeg scenarija nema, ali njegov stil mi sasvim odgovara sve dok ne pokušava da ga supstancijalizuje, jer nema osnova za to, još je mlad reko bih, mora još da raste. No i takav će dupadne na top10, bar po trenutnom utisku.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Sep 13, 2017 10:28 am

Interesantno. Užasan poster, kao i kod tog Candilanda :mrgreen:
Da l' je do mog pogrešnog utiska, ili ti imaš sweet tooth za B filmove?

Čeprkam po nekom strimu u potrazi za novim filmovima koje bih gledala, i bukvalno mi ništa ne zapada za oko. Valjda sam se umorila od polovičnih uradaka...sad bi mi neki mejnstrim a la Annabelle 2 još i najbolje pao.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Sep 13, 2017 10:53 am

Poster je ludlo!!! :)

Residue baš ima svačega, i epohalnog i lošeg, zaista na momente prevazilazi B a i strovaljuje se u C, ne propuštaj!!!

zar nije i Dark Song i Autopsija ono neki B? B su hrabriji filmovi generalno...

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Sep 13, 2017 11:00 am

Autopsija sigurno ne...Dark song je indi. Kad pogledaš, možda bi sve izvan holivudske produkcije mogli da strpamo u B koš. Ali B ima tu neku cheesy notu, specifično preterivanje.
Gledala sam seriju Feud i tamo veliki producenti film Whatever Happened to Baby Jane i horore nazivaju 'B picture'. :)
Pizzobatto wrote: zaista na momente prevazilazi B a i strovaljuje se u C, ne propuštaj!!!
Kako da propustim C produkciju, haha.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Sep 13, 2017 11:11 am

eh, pa tako se može i Residue nazvati indi filmom, zašto bi bio B

Autopsija ne može da bude A, mislim A je Covenant npr

to se kao bježi od B etikete a realno producenti to nazivaju po količini uloženih para i manjoj uglancanosti filma, kao i tematici

npr, dal je išta Karpenterovo ili Kronenbergovo A, teško...

A je petica u školi al rjeđe na filmu ;)

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Wed Sep 13, 2017 7:21 pm

The Limehouse Golem (2016)
http://www.imdb.com/title/tt4733640/

evo ga novi hit

Mega zahvat nivoa A Cure for Wellness, sa nešto većim scenarističkim problemima, prvenstveno jer se brzo provali ko je ubica.

Nešto duže traje no što bi trebalo i moglo je vrijeme drugačije biti utrošeno, pogotovo što je jedan od osumnjičenih Karl Marks glavom i bradom!

Ali dobio je svega nekoliko minuta vremena i njegove izjave su bile vrhunske, ali nisu imale odjeka na ostatak filma, to mi je malo zasmetalo.

No, ovo je "A" produkcija! :mrgreen:

Reditelj mi je nepoznat, ali vidim da je snimio još jedan horor prije ovoga, ću ga stavim u tefter

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu Sep 14, 2017 1:46 pm

repriziro The VVitch i tek sad se pitam okle toliki kult sa svim ovim, baš smor od filma prekidan s par zanimljivih minuta, koje samo treba isjeći i staviti na yt, a ne gledati čitav film

prošli put sam gledo bez titlova pa nisam ni razumio sve gluposti koje brbljaju, bože sačuvaj koji toki voki je film, i to sve besmislice

vjerovatno se Dybuk i ostali neće složiti oko cjelokupne ocjene, ali moraju oko činjenice da u ovom filmu likovi toliko brbljaju i brljaju

i brbljaju, pa ponavljaju što su već izbrbljali, što jednostavno ne priliči filmu kao mediju, i pravi je knjiški proizvod

nači bolje je bilo dok nisam znao o čemu pričaju, bolji utisak, jer naravno ono o čemu pričaju se sasvim jasno shvata i bez znanja jezika, jezik je gotovo nepotreban, nije iskorišćen nimalo, samo sterilno prepisan iz tog perioda

jedino što sad tek ne kontam zašto ovdje svi kritičari napadaju ekstremno hrišćanstvo, kad se na kraju ispostavlja da hrišćanstvo nema veze sa tim

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Sep 14, 2017 9:02 pm

Annabelle Creation ubija! U-bi-ja. Još "samo" sat vremena ovog smaranja, sat sam prešla. Umirem.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu Sep 14, 2017 9:14 pm

kad nećeš da gledaš Limehouse Golem!

Elem, ja pogledo Green Room, toliko sam ga izbjegavao zbog, sad već vidim, totalno glupog trailera

Film je mnogo slojevitiji nego što reklama sugeriše i bolji od Blue Ruin, rediteljevog prethodnika

napokon je i taj neonazi vs liberali sukob ovdje super predstavljen, ima dobrih fazona na početku, a lijepo se poslije otkrije pravi razlog napada, pa me nije razočarao, iako sam očekivao još jedno jednodimenzionalno kartonsko objašnjenje.

Nije ni ovo neki vrhunac pameti, ali bar nije totalni karton

ima par stvari koje djeluju nerealistično, ali sve u svemu ovo je dosta napet i dobar film

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Sep 14, 2017 9:20 pm

Zar je Golem izašao??? Naravno da hoću!

Green Room sam gledala u bioskopu, vrlo dobar! Mada...nije horor, kao ni Blue Ruin uostalom ;)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Beonegro » Thu Sep 14, 2017 9:26 pm


Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu Sep 14, 2017 10:12 pm

Green Room is a 2015 American horror-thriller film written and directed by Jeremy Saulnier. 8-)

https://en.wikipedia.org/wiki/Green_Room_(film)


de bre, ova Dybuk stvarno ledena kraljica, poklaše tolike ljude što psi što mačete i sačmare, njoj nije dovoljno krvavo :mrgreen:

većina horora manja kasapana!

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Beonegro » Thu Sep 14, 2017 10:27 pm

Pizzobatto wrote: poklaše tolike ljude što psi što mačete i sačmare
Ako je to kriterijum i 300 je horor :obscene-birdiedoublered:

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Sep 14, 2017 10:42 pm

Pizzobatto wrote: Green Room is a 2015 American horror-thriller film written and directed by Jeremy Saulnier. 8-)
Mislim da ga je reditelj opisao kao siege/crime/thriller, a ja se s tim slažem. Probaću da nađem taj intervju/izjavu.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri Sep 15, 2017 9:58 am

Kad Kadijević ni Leptiricu ne naziva hororom, to jest tvrdi da on nikad nije ni snimio horor, jer je to komercijalni "b picture" žanr :) onda teško da ću da vjerujem na riječ bilo kom reditelju koji hoće da proda svoj film za širu publiku

Hush je komedija u odnosu na ovo, ne znam kako Green Room može da ne bude horor. Šta npr Hush ima u odnosu na Green Room, nema ni suspensa više ni krvopljusa više ni klaustrofobičnih situacija više, ni kerova koji kidaju vratne žile.

fala bogu nisam jedini koji tako misli :)

https://www.thrillist.com/entertainment ... ovies-2016

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Sep 15, 2017 10:39 am

Some could argue that Green Room is more of a "siege thriller" in the vein of John Carpenter's 1976 classic Assault on Precinct 13 than a horror movie

Mhm 8-)
but given how brutal and terrifying the movie is, I'm laying down the hammer: it counts
brutalna je i scena sa pločnikom u American History X, pa ga niko ne zove hororom.
no dobro, neću da insistiram, većinska publika Green Room ionako smatra hororom.

Pa i Hush je više triler, ali se obično home invasion automatski lepi za horor žanr. Svakako je u pitanju preplitanje žanrova, pa ovi su "granični slučajevi" idealni da svako učita svoj doživljaj tipa 'it's scary'. Gravity je skeri za neke gledaoce, pa su ga pojedini zvali hororom. Ja sam protiv takve subjektivnosti.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri Sep 15, 2017 10:59 am

opet moram da vadim Personal Shopper kartu! 8-)

ne mislim da Green Room upada u horor jer je "scary" ili tako nešto, već što to jeste njegova jedina namjera. Namjera American History X nije da preplaši već da prikaže dva brata, njihove odnose, njihove mane i vrline, zločine i kazne, namjera da preplaši je izuzetak s jednom scenom i više nigdje.

Kod Green Room je totalno obrnuto, to mora da se uvaži kao objektivan fakt. Đe da bude triler film u kojem prestrašeni zatvoreni pojedinci pristanu da predaju pištolj i lik koji provuče ruku zamalo ostane bez nje, a protivnici je maltene izrezbare da mu se zglob klati kao da ga je mesar obradio?

Pa zaista kako to triler da bude? Odvale facu sačmarom, sažvaću psi par tih jadnika, sami ti jadnici pričaju o svom strahu, naslućuju sopstvenu smrt, razmišljaju hazarderski kako da pobjegnu, napadači samo komuniciraju kako da izmasakriraju napadnute, pa sve te teme, gotovo svi dijalozi, su apsolutno elementi horor žanra.

Triler se ne bi baktao sa tim, on se fokusira na nešto drugo, ne brblja o smrti i ne znam čemu, čak i da nekog oduvaju sačmarom to je tek u sklopu neke veće akcije.

mislim da ovo zaista ne spada u subjektivni osjećaj, trileri ne mogu na ovo da se fokusiraju, to nije ono što čine

A da ne spominjem Personal Shopper, koji upravo ima tek zrnca horora, i on ne služi hororu kao takvom nego da upotpuni upitanost junakinje, ona traži smisao, traži možda i nešto onostrano, ali ne radi straha već sopstvene egzistencije, za koju misli da je izgubila služeći nekoj starleti, u čije krpice se oblači i zamišlja da je zvijezda ili šta već, kao šiparica u svojoj tinejdžerskoj sobi. To je film o odrastanju, sazrijevanju, životnim pitanjima više nego o bilo čemu što je u centru horor filma.

Dakle, na kraju možemo da zaključimo da je Green Room bezuslovno horor, a Shopper samo uslovno 8-)

Post Reply