Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Thu Jul 05, 2018 8:12 am

znao sam, ma od ove godine vajde nema

pazi kad ljudi čekaju Kosmatos da izvadi džokera :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Jul 05, 2018 9:53 am

Ja ionako ne dadoh više od 8/10 bar dve godine :lol: tako da ova NGboo ocena i komentar daju nadu.

ne videh dete-glumca čudnijeg izgleda od one male, stvarno je jeziva :?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Jul 05, 2018 9:35 pm

The Domestics (2018) Težak prosek, iskoristili većinu postapokaliptičnih scenarija (bez zombija, doduše) i sve sklepali u haotičan i slabo osmišljen mozaik.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sun Jul 08, 2018 8:56 pm

Koliko je gadno kad u nedostatku boljih rijesenja pogledas Big Legend 2018 i shvatis kako si lose potrosio sat i po. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Jul 08, 2018 9:11 pm

Ja gledam CUJA pa vi sad vidite...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jul 09, 2018 12:19 pm

Cujo je zapravo vrlo solidan film. Prvi deo se troši na melodramu između protagonista, ali kad dođe do prave stvari, zaista je uzbudljiv i nemilosrdan.
Navodno, čak 11 pasa je glumilo Kudža, plus neke maske i proteze. Vau.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Mon Jul 09, 2018 3:46 pm

Meni je Kudžo ostao u baš dobrom sećanju, a gledao sam ga pre nekih možda 10ak godina.

Sent from my Le X626 using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Mon Jul 09, 2018 4:28 pm

Tako i ja, sećala sam se samo udarnih scena, a film je kompletno dobro urađen.

Dosadilo mi je da dajem šansu ovim poludokuvanim novim indi projektima, ne mogu više :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Wed Jul 11, 2018 9:42 am

The Mimic - Čudo jedno kako zapadnjački kritičari ignorišu nedostatke američkih horor filmova i precenjuju ih do besvesti (mislim pre svega na A Quiet Place i Hereditary), a onda u (ovom) korejskom traže dlaku u jajetu. The Mimic me je u više navrata prilično naježio, atmosferom kupio još u prologu i čvrsto držao sve do samog kraja, tako da ću reditelju (Jung Huh) kome je ovo drugi film pogledati kroz prste za sve propuste, kao i za to što između unošenja revolucije u žanr i efektne upotrebe azijskih horor "tropa" bira ovu drugu opciju. Briljantna fotografija i izvrsna gluma, naročito malecne Rin-Ah Shin koja je istovremeno neizmerno slatka i jeziva onako kako samo azijska deca u žanrovskim ostvarenjima umeju da budu. (8/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Jul 11, 2018 11:03 am

^ Odlično, pogledaću :D

Truth or Dare verovatno 50. horor sa ovim naslovom, potpuno neoriginalan, al mene je zabavio. Kraj je bzv, ali dotad je bio sasvim korektan 6/10
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Wed Jul 11, 2018 12:52 pm

^ Jao, meni je taj Truth or Dare kandidat br. 1 za najgori film godine. :?

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Jul 11, 2018 2:30 pm

NGboo wrote: ^ Jao, meni je taj Truth or Dare kandidat br. 1 za najgori film godine.
:lol:

ne znam šta mi bi...

Ovo me podseti da bi bilo zabavno otvoriti takvu temu :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu Jul 12, 2018 10:49 am

Pogledala sam The Mimic, ima sličnosti sa The Wailing, mada nije na istom nivou. Nisam baš razumela šta se zbilo na početku sa onim ljudima i ko je ubijena devojka.
To je problem filma, uvodi neke likove da bi ih naprosto zaboravio u daljem toku radnje. Ali, dovoljno jezivo i lepo urađen da zavredi 7/10 na mojoj skali.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1156
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Fri Jul 13, 2018 1:34 pm

The Crescent - Solidan indi horor koji povremeno iskače u nadrealno, a čija "drama-polovina" je mogla biti nešto kraća. Rediteljev (dvo- ili trogodišnji) klinac koji igra jednu od glavnih uloga je kako u bukvalnom, tako i u simboličkom smislu, najsvetlija tačka filma. Princip "manje je više" dosta dobro primenjen, a za strpljive ima i jedna lepa nagradica sa praktičnim efektima u poslednjoj trećini. :D (7+/10)

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri Jul 13, 2018 2:01 pm

^ Baš me zanimalo, jer mi se čini da si ga pominjao ranije (na temi o najavama)

Kul, proveriće se i to :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat Jul 14, 2018 12:54 pm

The Devil's Doorway

Dobri stari katolici, niko ne ume da napravi film o posednuću i đavoljim rabotama kao oni - logično.

Verujem da ovaj film neće pobrati lovorike iz prostog razloga što je snimljen u omrznutom faund futidž formatu.
Što se mene tiče, obožavam ovu temu i ne smeta mi ff, tako da sam uživala - pre nego što sam bila primorana da prekinem film i izadjem da gledam vatromet za Dan republike :lol: Koji ludački kontrast...

Elem, nisam bila upućena, ali film se oslanja na stvarnu praksu Magdalena Laundries, instituciju diljem Irske pri katoličkoj crkvi za nezbrinutu decu i neudate trudne žene i devojke. Ovo je konkretan slučaj https://en.wikipedia.org/wiki/Bon_Secou ... _Baby_Home

Ima tu naravno tropa koji iritiraju, drmusava kamera još i ponajmanje. Kod ff se, jednostavno, ne vidi dobro i to najčešće u ključnim momentima. Još jedna prepreka za mene, film bez titla, irski akcenat pomešan sa bukom i glasnim zvucima, baš i ne daje dobre rezultate u smislu razumevanja dijaloga.

Devil's Doorway donekle liči na The Borderlands (2013) isto katolički sveštenici, isto sveto mesto koje se ispostavlja kao portal pakla. Takođe preporučujem. No ovde ima dodatnih insentiva, naime, gomila opatica i drčna mother superior, na trenutke vrlo efektno i jezivo u sadejstvu sa enterijerom. 7.5/10 (zaokružujem na 8, bez griže savesti)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sat Jul 14, 2018 4:43 pm

Terrifier 2017
https://www.imdb.com/title/tt4281724/

Kakva bolestina. :D Ali opet ne kajem se sto sam ga pogledao, nije los za ubiti sat i 20. :)
6/10

User avatar
Peca
Posts: 2819
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Sun Jul 15, 2018 9:11 am

Sector wrote:Terrifier 2017
https://www.imdb.com/title/tt4281724/

Kakva bolestina. :D Ali opet ne kajem se sto sam ga pogledao, nije los za ubiti sat i 20. :)
6/10
"Makes Pennywise look like Krusty"
🤣🤣🤣
Odgledao trejler, kakva trešina

Sent from my Le X626 using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun Jul 15, 2018 10:51 am

Penivajz i jeste kao Krasti :D

ja ovog Terrifiera stalno preskačem, ne mogu klovnove...mada sam gledala omnibus All Hallow's Eve gde je imao jedan segment, pa su iz toga razvili celovečernji film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11867
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed Jul 18, 2018 1:51 pm

Ghost Stories

Britanci u modernom hororu su uvek blizu, ali nikako da dosegnu odličnost.
Počevši od naslova pa do teme i na koncu tvista, Ghost Stories ne nudi ništa radikalno novo (ne računajući uvek solidan vizuelni identitet i klasičan pristup filmu od kojih se retko odustaje, što je danas već osveženje)

Profesor Filip Gudman je skeptik, koji je posvetio svoj profesionalni život razotkrivanju "paranormalnih" pojava i raznih vidovnjaka.

Sticajem okolnosti dobija 3 slučaja gde je natprirodno teško objasniti racionalnim argumentima, i kreće da ih istražuje.
Treći slučaj je posebno čudan, i postaje sve čudniji do kraja koji otkriva pozadinu svega. Pa, ne baš svega.
Htela sam da mu dam 6, završnica je izboksovala ocenu više. Kroz ceo film zapravo vidimo sitne naznake nečeg začudnog, nečeg što se ne uklapa u narativ, koje na samom kraju dobijaju smisao. To mi se dopalo, ioako sve deluje nasumično, mozaik se na kraju fino sklapa.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply