Šta smo gledali ovih dana?

Moderator: Dybuk

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Fri May 10, 2019 8:41 am

će se smjestim negdje između, jer zanimljivo je bilo zadnjih pola sata, al je zato uvodni sat bezeze prošo

mogo je biti malo ambiciozniji rimejk. Nisam čitao knjigu pa onda imam sumanute ideje o šbbkbb, al mislim ona scena kad ćale kupa ćerku i češlja je i otkriva joj na potiljku to što nađe, upravo to mislim da su sasvim nepotrebne stvari u ovakvim filmovima, mogla je ladno biti kao nova novcata

a mnogo se vremena troši na takve momente a ne npr na pitanje šta radi bilo ko drugi u tom gradu, zar je moguće da niko živ ne zna da postoji, niko ne koristi, niko ne čuva, niko ne sprečava druge da koriste itd...

misim od toga je patio i prvi film al ovaj je mogao da razradi, ono ubaci odma na početku neke klince s maskama i poslije ih niđe nema, a s klincima je moglo biti dinamičnije

jel se i King ovako koncentrisao samo na familiju?

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 10, 2019 9:38 am

Maski uopšte nije bilo ni u knjizi, a vala je fora već izanđala.
Pizzobatto wrote: jel se i King ovako koncentrisao samo na familiju?
Uglavnom, uz nekoliko sporednih likova; Džadova žena i Luisova tazbina, par kolega s posla. Džad je svakako imao veću ulogu nego sad u rimejku.
I Paskau mi je bolji u originalnom filmu.
► Show Spoiler
Originalni film se završava kao i knjiga.
Odnos između Eli i komšije Džada je bar zagreban u novom filmu, i to je jedna od stvari koja je verna romanu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Fri May 10, 2019 9:46 am

U knjizi Džad Luisu često priča o groblju, i o povezanošću istog sa stanovnicima tog gradića. Svi znaju za groblje i znaju otprilike zašto treba da se klone. Meni je to sve prilično uverljivo bilo, sad jbmliga kako je to u filmu prikazano. Rimejk ću gledati, ali stari mi se neda reprizirati, baš mi je ostao u dobrom sećanju.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Fri May 10, 2019 4:26 pm

Људи, не знам шта да радим. Већину филмова које Пинк Хорор у последње време даје сам већ гледао. Кризирам!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Fri May 10, 2019 4:30 pm

Truman wrote: Кризирам!
Dobrodošao u klub!

tako je to sa tv programom, samo torent Truki!
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Fri May 10, 2019 4:31 pm

Да, али је фора у томе што ја хоћу да гледам хороре док радим. Јер кад завршим са радом хоћу нешто друго да радим, не да гледам филмове.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Sat May 11, 2019 6:44 pm

Odgledah i ja ljubimce.

Meni je glavni utisak da se prvih sat vremena ne desava previse toga i radnja je prespora za film koji ne traje 2 sata. Onda malo ubrzavaju i dobijemo citav rasplet u par zadnjih minuta.
Sto se tice ostalih stvari, ima dobrih horor momenata mada sveukupno nije dovoljno za nesto vise od toga da je nesto bolji od prosjecnih horora danasnjice.

Inace meni bi radnja bila nekako zanimljivija da se uspostavilo da su svi ljudi u naselju ustvari mrtvi.

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Pizzobatto » Sat May 11, 2019 7:35 pm

upravo, da, fale ti ostali ljudi, malo eksperimentisanja

misim, zbog toga mnogi i vole onaj francuski horor kakosezvaše

nači mogo je biti neki kolektivni Sixth sense!

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sat May 11, 2019 8:17 pm

Mockingbird (2014)
https://www.imdb.com/title/tt2125685/

Јефтини хаус хорорчић с покретном камером за суботу увече - то је оно што ми треба!
Пинк хорор ипак није исцрпео све своје ресурсе, јави се с времена на време нешто што нисам гледао.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Sat May 11, 2019 9:29 pm

Дибук, мислим да би ти се Птица ругалица могла допасти!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 15, 2019 8:43 pm

Eat Uff što sam se usrećila s ovim. Crazy Dybuk :|
Čula za ovaj film onda kad se obnarodovao, ali kako je a)niskobudžetan b)vrlo gori, odustala odmah.
Eh, ali vremena se menjaju. Što bi rekli anglosaksonci: it does what it says on the tin; neuspešna glumica u pokušaju se psihički lomi posle niza odbijanja i okreće se prema sebi. A kako je ješan tip, šta će, frizider prazan pa kreće da jede samu sebe.
Na trenutke gadno, stvarno ne volim te self-mutilation varijante i ježim se od njih, ali ok, izgurah. Gluma je loša, film jeftin, šta reći. Bar su pokušali, nije kompletna katastrofa, pa mu eto 5-ca za trud.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sat May 18, 2019 10:59 am

Body Bags Omnibus koji se sastoji od 3 segmenta, režirali Karpenter i Tobi Hoper. Prosečan ali zabavan hororčić, krcat poznatim rediteljima, glumcima i pop-kulturnim ikonama u glavnim i sporednim ulogama.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Sun May 19, 2019 10:50 am

Polaroid E, pa ja sam u ovome uživala. Baš me je zabavio. Ništa originalno ali lepo režirano, sa nekim logičnim i pametnim odlukama protagonista, što ne viđamo često u hororu, posebno kod omladine a ovaj film je prvenstveno to - za mlađu bioskopsku publiku. Džamp skerovi i premisa koja kao da je izašla iz nekog azijskog filma (posednuti polaroid) mi ništa nije smetala, film je zaista lepo skockan u svakom smislu.
Dobra ideja da se ajfon generacija sretne sa tehnologijom prošlosti, na koju reaguju kao da su videli neki artefakt, baš je kul kontrast.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4449
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Truman » Wed May 22, 2019 1:44 pm

Orphan (2009)
https://www.imdb.com/title/tt1148204/

Коначно филм на Пинк Хорору који нисам глед'о! Породица са двоје деце усваја девојчицу из сиротишта. Мала је слатка, лепо васпитана, паметна. Међутим, ствари нису онакве како изгледају на први поглед. Филм у себи носи одређену мучнину и изазива нетрпељивост према том злом детету! Другим речима, ефектан је.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 22, 2019 9:12 pm

Come Out and Play (2012) besmisleni rimejk filma Who Can Kill a Child. Gotovo shot for shot rimejk, ubacili su tu i tamo poneki gori detalj ali su kostur i većina scena ostali isti. Čak je i fotografija retro, španski i engleski kao u originalu iz '76, potpuno nemaštovito. Možda je bilo prilike da se ponešto apgrejduje ali to očigledno nije bila namera.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Šta smo gledali ovih dana?

Post by Peca » Wed May 22, 2019 10:07 pm

Taj original si mi baš mislim ti preporučila na ZS, sećam se da mi se baš svideo. Nije da sad to ima neke veze al' eto, čisto da se zna da original vredi pogledati.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Wed May 22, 2019 10:13 pm

Peca wrote: Taj original si mi baš mislim ti preporučila na ZS, sećam se da mi se baš svideo. Nije da sad to ima neke veze al' eto, čisto da se zna da original vredi pogledati.
Pričali smo o njemu definitivno, i znam da si pogledao. Samo se ne sećam "presude", ostalo mi je u glavi da ti je ok, ali ne bez mana.
Drago mi je da ti se dopao :D svima bih preporučila original, ali će nažalost većina ljudi danas da ubode rimejk i da ne traži dalje :|
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by NGboo » Thu May 23, 2019 10:20 am

Us - sve mi se više čini da 'suptilnost' ne postoji u rečniku Džordana Pila, jednog od najprecenjenijih reditelja danas. Zanimljiva ideja, ali previše objašnjavanja, rupa i nabijanja na nos, a preokret je nedotupavan. (5-/10)

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Sector » Thu May 23, 2019 4:24 pm

:sad-pacing:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Šta smo gledali ovih dana?

Post by Dybuk » Thu May 23, 2019 4:37 pm

^ :lol:

Joj, ni meni se sad ne gleda.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply