Horortobar

Moderator: Dybuk

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Horortobar

Post by Peca » Mon Oct 21, 2019 3:37 pm

ex pistol wrote:Nema sanse da si ga ranije gledao pa izasao je pre par dana, zar ne?
Ali jasno je na sta mislis, sve deluje vec vidjeno, mirise na jedno te isto, jedno te isto, ja ga sigurno ne bi pogledao da Dybuk nije podviknula.
I svideo mi se Eli, vaistinu dobar kraj koji vadi stvar.
Ma gledao šta ima na NF pa gledao trejler, ne film.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Horortobar

Post by Peca » Mon Oct 21, 2019 5:13 pm

Ovaj Eli je jedan gulaš svega i svačega sa ok krajem koji me ni blizu nije toliko oduvao kao Dybuk (možda jer sam očekivao ko zna šta), ali mi je bio prilično smor većim delom trajanja. Dybuk nije ništa očekivala, gledala je killer sofa i slično, pa joj je ovo došlo kao neko mini otkrovenje.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Mon Oct 21, 2019 7:17 pm

Peca wrote: gledala je killer sofa i slično,
:lol: :lol:
Eh, kad ćemo se sledeći put složiti oko nekog filma Peco, zadnji put je bio baš February :violin:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Horortobar

Post by Peca » Mon Oct 21, 2019 7:45 pm

Ne ne, bilo ih je. Onaj stari sa decama ubicama i Fright night sa Kolinom mi padoše sad na pamet. Ali uglavnom se ne slažemo to je surova istina.

The Witch mislim isto.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Mon Oct 21, 2019 9:49 pm

Ovaj Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon je pristojna dekonstrukcija slešera, u vidu faund futidža. Šta upravo napričah :mrgreen:
Glavni lik koga intervjuišu nije na nivou Man Eat Dog, a ni na nivou Creep 1&2, jer su dvojica glumaca u ovim filmovima razbili uloge sociopata. Ovo neki smarač, boy next door. Pfft. Čak sam naslutila i tvist (a i vi biste)

Horror Express usrala bih se da sam ovo gledala kao dete, slično kao što je i Leptirica pohodila naše, i noćne more generacija pre. Piter Kušing je baš oldskul dženlmen, čak je i Kristofer LI (da, obojica su u filmu) nekako skoro vulgaran i arogantan kao lik u odnosu na ovog divnog gospodina sa besprekornim manirima i kraljevskim engleskim. Uglavnom, horor se dešava na liniji Transsibirske železnice, i premisa je vrlo zanimljiva. Kao i jezive oči u tami i dlakava ruka :shock:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Horortobar

Post by Sector » Tue Oct 22, 2019 4:46 pm

Ni meni Eli nije pretjerano legao.

Kraj mi se dopao ali tok filma me nije nesto zainteresovao.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Tue Oct 22, 2019 9:12 pm

Auh. Smorih se sa John Dies at the End. Killer Sofa se bar ne pretvara da nešto valja. Ono kad kažu bacio/la sam sat i po života. E, to je ovaj film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Wed Oct 23, 2019 6:53 pm

Evo nešto za Sectora They're Inside :)

Solidan home invasion sa faund futidž elementima, liči na Strance (hebene maske, to me je najviše i odbijalo) ali ima neke sveže detalje, nije frka da se ruke okrvave do lakata, pa bogami i nivo sadizma podigne na malo viši nivo od pomenutog The Strangers i sl. filmova :) Ok, možda je Funny Games ipak "tvrđi", ali ovo je perfektno gledljiv film.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Sun Oct 27, 2019 10:10 pm

Nije toliko loš ovaj Prometheus, ja sam zaista bila zaboravila ceo film. Bolji je od Covenanta, u svakom slučaju.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Mon Oct 28, 2019 10:28 pm

Truman voli ovog manijaka D'Amata, čini mi se. Buio Omega je pravi film za Trukija :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Wed Oct 30, 2019 9:15 pm

I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Horortobar

Post by Peca » Wed Oct 30, 2019 9:42 pm

Navatao sam na tv-u kill list, i pošto sam ga jednom odgledao isto na tv-u skoro do samog kraja, tj. do scene u šumi, taman sam se podsetio većeg dela i završio ceo film. U principu film je prilično dobar, da ne analiziram sad u sitna crevca ali ima svega, od karakterističnog britanskog crnog humora začinjenog ironijom, do analize ljudske psihe, prirode, odnosa, braka, prijateljstva, itd itd, plus kvalitetno nasilje, dobra gluma. Problem je u samom kraju, koji po meni debelo srozava ocenu. Prvo, zanatski je vrlo loše odrađen, sve je konfuzno, slabo vidljivo i prebrzo se dešava. Gomila nekih brzih kadrova u mraku, bukvalno me je glava zabolela od trešenja kamere u onim hodnicima i flešovanja baklji. Ni logika stvari mi nekako nije na mestu, tj. stekao sam utisak da na kraju ceo film pada jer sam sebe potire. Osim ako nešto nisam dobro skontao, što je naravno moguće. Šteta, jer je ideja samog završetka odlična, i sjajno bi zaokružila svakako pozitivan utisak koji film ostavlja tokom celog svog trajanja, ali avaj, realizacija istog tog završetka je po meni jako loša, u svakom smislu.

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Wed Oct 30, 2019 9:50 pm

Ja sam taj film gledala iz 2 puta, drugi put sam ga zapravo završila, i sećam se da mi je kraj bio najbolji deo. Ali spada u korpus filmova koje nikako da valjano zapamtim, mada ga fanovi baš vole.
Inače, ponekad ga upoređuju sa Srpskim Filmom. Moraću da repriziram, moderni britanski mi ne leže sasvim - ili bar ne na prvu loptu.
Možda ću sad da skinem, pa lagano i studiozno da pogledam :D dok ne iscuri oktobar.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Horortobar

Post by Peca » Thu Oct 31, 2019 5:22 am

Pa razumem zašto ga ljudi vole, ima kvaliteta. Ajd baš pogledaj, živo me zanima šta se tu desilo i koja je logika.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 31, 2019 2:09 pm

Ovaj film po meni izgleda vrlo bejzik, odrađen je ko TV film.
Peco, upravo gledam.
► Show Spoiler
Inače, scena kad mu matori klijent zaseca dlan, brate zamalo mu je odsekao šaku, wtf. Uvek se setim pokojnog internet poznanika koji je bio marinac, govorio je da mu je skroz idiotski to silovito zasecanje dlana nožem da bi se pustilo malo krvi. Em što rana sporo zarasta, em što bi upotrebom takve sile verovatno presekao šaku, ukoliko je nož oštar - a obično jeste. Što ne bocnu prst ili nešto :think:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Horortobar

Post by Peca » Thu Oct 31, 2019 3:33 pm

Pa jesu ih unajmili ali zašto su ih poslali na sebe?!? Pobiše im pola sekte, koja je tu logika?
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 31, 2019 3:35 pm

► Show Spoiler
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Thu Oct 31, 2019 9:04 pm

Koliko je dosadan ovaj Halloween 2, ne, definitivno mi cela franšiza ne leži.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Wed Sep 30, 2020 1:40 pm

Skinula sam par filmova, ne znam je li još neko zainteresovan da odradimo dnevnik pogledanih filmova u mesecu oktobru?

Ideja je obično (bar) 1 film na dan, ali važno je učestvovati, pa sad 5, 15 ili 31, nije toliko bitno :)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Horortobar

Post by Dybuk » Wed Sep 30, 2020 1:47 pm

Mislim da ću naći 5 filmova :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply