Reprizirao sam...

Moderator: Dybuk

Dybuk

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Sat Aug 01, 2020 8:13 pm

:mrgreen: :mrgreen: eto tako
I live in the weak and the wounded, Doc

Dybuk

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Nov 25, 2020 1:52 pm

Drag me to Hell (2009) ovo je možda 3. put da ga gledam, i svaki put mi je pomalo bolji. Dosta potcenjen i neozbiljno shvaćen film, ali jako dobro odrađen, sa zanimljivim likovima i odličnom fotografijom. Naša Bojana Novaković igra malu ulogu, ona je inače odigrala zapažene role u solidnim horor filmovima, ovaj, The Hallow, Devil.

Peca

Re: Reprizirao sam...

Post by Peca » Wed Nov 25, 2020 8:16 pm

Reprizirao sam predatora u 4k, i to untouched remux od 50gb, dakle najbolji mogući kvalitet. Ima dosta scena sa izraženim grainom, neke izgledaju odlično, neke solidno, a neke užasno loše. Neko upućeniji će ovo verovatno znati da objasni (inspektor Vasa Tajčić?), pretpostavljam da je analogni master snimak takav, da je oprema kojom je snimano bila takva i da tu nema pomoći.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Peca

Post by Peca » Thu Nov 26, 2020 7:32 pm

Predator 2 (1990) - nažalost, UHD remux od 60gb nije imao dovoljno seedera, pa sam odgledao full hd rip solidnog kvaliteta (oko 13gb). Tehnički, dosta bolji remaster od prvog dela.

Ispettore Morosini

Reprizirao sam...

Post by Ispettore Morosini » Thu Nov 26, 2020 8:34 pm

Peca wrote: Reprizirao sam predatora u 4k, i to untouched remux od 50gb, dakle najbolji mogući kvalitet. Ima dosta scena sa izraženim grainom, neke izgledaju odlično, neke solidno, a neke užasno loše. Neko upućeniji će ovo verovatno znati da objasni (inspektor Vasa Tajčić?), pretpostavljam da je analogni master snimak takav, da je oprema kojom je snimano bila takva i da tu nema pomoći.
Немам техничке могућности да гледам UltraHD тако да не могу коментарисати квалитет слике. У сваком случају она је много боља од оне на Blu-ray диску са додатним садржајем за коју се може рећи да представља фестивал воштаних фигура због неконтролисане употребе дигиталне редукције шума.

Peca

Post by Peca » Fri Nov 27, 2020 7:45 am

Eh, sećam se toga. U stvari, onako kroz maglu, čini mi se da je i tada bilo dve verzije. Kad kažem tada, mislim na vreme pre UHD ere, u vreme 1080p blurej remastera. Čak je možda ta "grain" verzija izašla na umrlom HDDVD -ju. A onda "voštana", koja je stvarno bila negledljiva. Verovatno su pokušali da ispeglaju taj grain, pa su se malo zaneli.

Peca

Reprizirao sam...

Post by Peca » Fri Nov 27, 2020 7:54 am

Evo objašnjenja, nije bilo HDDVD verzije, već dva bluray izdanja, i oba su bila loša. Prvi je imao low bitrate i nije se razlikovao od DVD verzije po kvalitetu, dok je drugi bio spomenuti voštani.

https://www.darkhorizons.com/4k-predato ... -problems/

Dybuk

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Dec 30, 2020 9:01 pm

The Ritual (2017) na Netflixu, tad sam mu dala 6, sad ocena raste na rezervisanih 7/10, šta vam je perspektiva. Ovaj film je folklorno-muški odgovor na The Descent, sa elementima još nekih horora. Ovde zaista nema mnogo šta da se zameri, stvorenje - niži red nordijskih božanstava je jako čudno sklepano, i ne baš jasno vidljivo tokom filma, i tumaranje kroz šumu predugo traje. Eto, to bi bile glavne zamerke.
Međutim, film generalno dobro funkcioniše, i spada u red Netflix horora rame uz rame sa Apostle i Caliber - potonji je inače više rivendž triler, ali testosteron ih lepo povezuje.

Sector

Reprizirao sam...

Post by Sector » Thu Dec 31, 2020 8:14 am

Ja mu dao 7 na prvo gledanje. Ove godine bi mi bio sigurno u top3 horora.

Dybuk

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Thu Dec 31, 2020 11:18 am

Solidan je film, ali nije bolji od filmova koji su mi ovogodišnji top 3. Bilo je ponešto da se probere i ove bedne godine.

Dybuk

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Tue Jan 12, 2021 10:53 pm

ABC's of Death 2 (2014) nekih 10 od 26 kratkih filmova su solidni do dobri, ostalo je ili lenčarenje ili otaljavanje. Mislim, ovde gledam prvenstveno priču, i u tom smislu nastavak Abecede Smrti zaista ne može da se pohvali kreativnim rešenjima.
Ne ložim se na bizarnosti, ovde ih ima par, uglavnom omiljeni su mi u drugoj polovini abecede - X i Z, ali i G (krajnje uvrnut) i J sa gornje polovine.
T i V su feministički i jako dobri u tom ključu.

Dybuk

Reprizirao sam...

Post by Dybuk » Wed Jan 13, 2021 10:34 pm

E, pa dobro, pošto se i drugi pokušaj da nađem ABC's of Death (2012) sa pridruženim titlovima završio fijaskom, gledala sam bez. Objektivno, titlovi i nisu neophodni sa ovim ultra-kratkim filmovima; kažu sve i vizualima.
Slična situacija kao sa drugim delom, mada prvenac ima više japanskih i latino filmova - što garantuje luđu vožnju.
Sa gornje lage su mi najbolji D i L (jedan od najbolesnijih), X I Y su odlični.
Ispostavlja se da imamo 2 WTF segmenta - jedan koji se zaista zove tako - pod W, i poslednji, japanski, koji nije loš.
Ukupno, mada je u prvom delu bilo više kreativnosti, broj kratkih filmova koji su mi se dopali je otprilike podjednak.

Post Reply