Novo, a dobro

Moderator: Dybuk

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Novo, a dobro

Post by Pizzobatto » Thu Jul 26, 2018 3:21 pm

gledo ko taj Egzorcizam na kraju?

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Thu Jul 26, 2018 4:05 pm

NiTko.

Dobro si me podsetio da pogledam svevišnji youtube, evo ga

https://www.youtube.com/watch?v=EI3OCw7EDEs
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Sun Aug 19, 2018 8:11 pm

DakleM, pogledala sam Pored Mene, film stanovitog reditelja Šejtanovog Ratnika i Šišanja (film je na jutjubu)

Vidim da je Filipović ko-autor scenarija, ne znam koga da krivim za nesuptilnost ideološke poruke i potke u nekim njegovim filmovima - uključujući i ovaj o kome pišem, ali tu je.
Naravno, ne toliko grubo tiskanje ideologije u grlo kao kod Šišanja, no ipak naveliko fali suptilnosti u slanju poruke auditorijumu i gledalištu.
Gluma manjkava, osim kod gej lika i goth ribe. Sve u svemu, gledljivo, ali daleko od ozbiljnog uratka.

Mada, možda nas i treba na silu hraniti informacijama, kao naciju, šaznam.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
son of man
Posts: 94
Joined: Sat Sep 16, 2017 12:08 pm

Novo, a dobro

Post by son of man » Thu Aug 23, 2018 2:49 am

Moja bivša glumi nastavnicu. :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Thu Aug 23, 2018 11:35 am

A, Hristina? Ima je u svakom drugom domaćem filmu :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Novo, a dobro

Post by NGboo » Wed Aug 29, 2018 7:20 pm

Sinoć na Filmskim susretima odgledao Ederlezi Rising koji je bio kao blagotvorni melem na ljutu ranu nastalu prethodno odgledanim đubretom Patuljci sa naslovnih strana. (Pravio sam društvo drugarici koja je imala karte, a ova dva filma su išla u paketu - ne znam gde je bila pamet onima koji su sastavljali program). Što se prvospomenutog ostvarenja tiče, reč je o smelom i delotvornom spoju erotske drame, poetičnog arthausa i naučne fantastike kao paravana za meditaciju o muško-ženskim i ljudsko-androidskim odnosima. Ima i svojih slabih tačaka, ali je tako dobro vizualizovan, da mi je malo šta od nedostataka smetalo.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Wed Aug 29, 2018 8:44 pm

Darn, prva recenzija narečenog filma na lasetti, juhu! Neverovatna stvar, izgleda je to zaista gledljiv film, and then some! :shock:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Sat Sep 01, 2018 12:20 pm

Je li gledao neko film Igla ispod Praga (2016)?
Čuh dobre stvari.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Mon Sep 10, 2018 8:08 pm

^ E, pa pogledala sam ja, i u pitanju je solidna drama/komedija.

Režija/produkcija na stranu, ništa specijalno. A i treba biti debil pa ne iskoristiti lepote Boke Kotorske (zaliv Luštica)* gde se odvija radnja.

Ivan Marinkovic (nikad čula?) je reditelj i scenarista, što se likova tiče, uradio je sjajan posao, likovi su odlično napisani, a bogme i odglumljeni. Nikola Ristanovski, Seka Sablić, Bogdan Diklić, Bandović...maestralni su, a posebno su me oduševili Ristanovski koji ima tu auru razočaranog čoveka i mizantropa koji je sve video i couldn't care less, i uvek sjajni Diklić, jedan od retkih srpskih (BG) glumaca koji je genijalno skinuo crnogorski naglasak.

Što će reći, snaga filma je koliko u glumačkoj podeli, toliko i u autentičnom humoru situacija i prelepom setingu. Ovo je mali film koji se oslanja na mini-studije karaktera, mentaliteta u sred modernog doba. Vrlo ugodno, nenametljivo i lepo filmsko iskustvo. Ristanovskog bih mogla da gledam i kako reklamira neki telešop proizvod (mada ga je nemoguće zamisliti u toj ulozi) :lol: Malo je takvih likova u današnje vreme, a reditelj je uspeo da okupi zaista respektabilnu ekipu majstora (iz regiona!), kao i ubedljive početnike/lokalce. Preporuka.


*Provela sam tu nekoliko dana ovog leta, i okruženje je posebno pojačalo pozitivan utisak o filmu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Novo, a dobro

Post by Beonegro » Tue Sep 11, 2018 7:33 am

Luštica je poluostrvo :teasing-neener:

Dobar filmić, dobro su uhvatili lokalni duh. Meni je u tom smislu highlight kad otvore onaj grob i prepoznaju pokojnikov kostur po tome što mu fale tri prsta koja mu je odnio dinamit (mještani sa Luštice su zloglasni "dinamitaši", tj. krivolovci koji love ribu dinamitom, zaselak Krtole je najčuveniji po tome).

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Tue Sep 11, 2018 9:58 am

spanky_ham wrote: Luštica je poluostrvo
:oops: haha, e, to
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Thu Sep 27, 2018 10:44 pm

Stado (2016) dakle, ovo je meta film, film o snimanju filma i na koje prepreke sve ljudi koji oće da snime film/uvale scenario za seriju nailaze u današnjoj Srbiji (ring a bell?) :mrgreen:
Ako se Kojo, koji je režirao, pita zašto je stopiran projekat u kome je trebalo da glumi, a za koji je i moja staramajka već verovatno čula, možda ne bi bilo loše da još jednom pogleda svoje čedo.

Bez obzira na šmekerski i nimalo slučajno odabran cast koji evocira neke dobre, stare dane ex JU/srpske kinematografije (Anđeli, Otvorena Vrata, Spasitelj sa N. Ninković, koja u poslednje vreme liči na Beluči), meni je ovo naprosto bilo napola dosadno, a odpola jako nesuptilno. Štono kažu, heavy-handed metafora o SNS Srbiji. Verovatno je politički deo doprineo da malko više cenim film, ali ovde ipak nema mnogo toga za mene.

film je na jutjubu.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Josef K.
Posts: 194
Joined: Mon Dec 11, 2017 11:07 pm

Novo, a dobro

Post by Josef K. » Sat Sep 29, 2018 7:40 am

spanky_ham wrote: Dobar filmić, dobro su uhvatili lokalni duh. Meni je u tom smislu highlight kad otvore onaj grob i prepoznaju pokojnikov kostur po tome što mu fale tri prsta koja mu je odnio dinamit (mještani sa Luštice su zloglasni "dinamitaši", tj. krivolovci koji love ribu dinamitom, zaselak Krtole je najčuveniji po tome).
Haha ovo upravo

simpatičan film, osvježenje za posrnulu kinematografiju

inače Luštica jeste fascinantna, živim relativno blizu

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Novo, a dobro

Post by Pizzobatto » Sat Sep 29, 2018 9:00 am

jel to dostupno, procurilo

Stado me i ne čudi, misim kakvi god da su na vlasti može to suptilnije. Tarkovski snimio Stalkera s podtekstom političkim a ovi naši ne da su in your face nego ti prst u nos zabiju s bukvalizmom

Mislim da je onaj crnogorski Opet pakujemo majmune to upravo kako treba uradio. Tako ga se ja bar sjećam. Naizgled nije o politici ali u stvari čitavo vrijeme je o politici.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Sat Sep 29, 2018 10:36 am

Pizzobatto wrote: jel to dostupno, procurilo
Skinula sa pirata.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Novo, a dobro

Post by Pizzobatto » Wed Oct 03, 2018 12:26 pm

gledo ko Sizif K i ima li da se skine

linkovi na fastserbia i balkandownload ne šljakaju

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Wed Oct 03, 2018 12:30 pm

Pizzobatto wrote: gledo ko Sizif K i ima li da se skine
https://www.youtube.com/watch?v=sfThCFVok2Q
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Wed Oct 03, 2018 1:39 pm

E, da odgovorim na pitanje jel ko gledao: šanse nema da bih 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

Novo, a dobro

Post by Pizzobatto » Wed Oct 03, 2018 6:14 pm

al ovo je taj vrhunski treš od kojeg raste intelegencia!

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Novo, a dobro

Post by Dybuk » Wed Oct 03, 2018 6:19 pm

Amatersko umetničarenje: najgori vid treša. Ok sam s tim da neću postati pametnija :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply