Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 16, 2020 1:03 pm

Dybuk wrote:Kako? Na Netflixu, nisi čuo za "Netflix and binge"?
Kakva je divota gledati po jednu epizodu Community-ja dnevno! Poput čaše vina, samo umesto toga imam 20 minuta smeha. Mnogo bolje nego da popijem tromesečnu zalihu za nekoliko dana.

Ali epizodična struktura je specifična. Kada priča ima širi zaplet i direktno se nastavlja, teže je uzdržati se.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 16, 2020 1:09 pm

Ali Netflix stvarno tera korisnika da bindžuje, sigurna sam da si to primetio kada si strimovao :D

Odavno ne gledam po 1 epizodu neke serije dnevno ako mi je dostupno više njih ili cela sezona, ove godine baš ozbiljno bindžujem.

Generalno, sva objašnjenja na stranu, drugi lockdown u 6 meseci mi omogućava da nemam pametnija posla.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 16, 2020 1:20 pm

Sitkome uvek gledam po malo, Netflix ili ne Netflix. Možda ne uvek striktno po epizodu, ali nikad ne preterujem. Pet sati smeha jeste preterivanje, jer teško da je moguće, istroši se čovek. Ili nije dovoljno smešno, ali onda mi je besmisleno gledati. Sigurno ih ne gledam zbog neizvesnosti i uzbuđenja u zapletu.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 16, 2020 8:13 pm

Dybuk wrote: Ali Netflix stvarno tera korisnika da bindžuje, sigurna sam da si to primetio kada si strimovao
Ovo je tačno, jer Netflix snima i distribuira svoje serije - tj. sezone - kao da su vrlo dugački filmovi, uprkos promenama u timu od epizode do epizode. Nisam sad skroz siguran, jer Disney+ i Hulu ne dosežu do nas, ali mislim da skoro svi drugi provajderi slede isti model. HBO je kablovska televizija starog kova, i tu se još puštaju epizode nedeljnim ritmom, ali HBO Max takođe spada u grupu novih striming servisa, i mislim da oni imaju neku vrstu srednjeg rešenja (niti sve odjednom, niti jednu po jednu epizodu).

Amazon Prime je bio napravio eksperiment sa drugom sezonom The Boys - pustiti tri epizode odjednom, pa onda nedeljno po jednu do kraja. Njihove serije obično imaju 8 epizoda po sezoni, tako da se ove ne razvlače previše. Ta sezona se ispostavila neobično popularnom, uprkos unezverenom cviljenju jednog dela internetske nejačadi kako proizvod zaslužuje ocenu od minus beskonačno zato što im je Amazon izazvao hormonsku reakciju sa kojom ne znaju kako da se izbore. Ali svakako verujem da je popularnost više vezana za trenutnu situaciju i višak slobodnog vremena kod mnogih nego za bilo koji model distribucije.

Isti je plan za The Expanse u decembru - videćemo kako će to proći.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 16, 2020 8:42 pm

Ah, kako su zgodnu glumicu našli da igra suvonjavu i neprivlačnu Kamilu P Džounz, ja bih volela da me u nekom biopiku igra Džema Arterton, ako nije problem :roll:
Kamila u seriji ladno lepša od Dajane. Ma hajde...


ridiculus, nije samo u tome stvar, nego naredna epizoda kreće pre nego što uspem da pritisnem pauzu :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 16, 2020 8:48 pm

Dybuk wrote: ridiculus, nije samo u tome stvar, nego naredna epizoda kreće pre nego što uspem da pritisnem pauzu
To se dešava kod svih striming servisa, i na taj aspekt sam čuo mnogo pritužbi. Ja lako rešim taj problem: samo pauziram sledeću epizodu. Lako je vratiti je na sam početak čak i ako odmakne malo!

Šta, Gemma igra Kamilu? :D :D Uzgred, ko nije gledao The Disappearance of Alice Creed ništa nije video!

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 16, 2020 8:50 pm

Ne, ne, neka putena plavuša igra suvu "stiff upper lip" Kamilu, Džema je izbor za idealizovanu Dybuk!! :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 16, 2020 8:52 pm

Gemma je zauzeta igranjem fokusa mog interesovanja u mom idealizovanom biopiku! Nađi drugu! :snooty:

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Nov 16, 2020 9:05 pm

There's enough Gemma to go around 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Nov 16, 2020 9:19 pm

Nisam siguran, nešto je ne viđam često poslednjih godina, mada se možda samo mimoilazimo.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Nov 18, 2020 7:08 pm

Dala sam šansu Narkosu, narko bosovi nikako nisu tema koja me zanima, ali kad već svi hvale seriju, a dobro je snimljena - što da se ne proba.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Nov 18, 2020 7:57 pm

Takođe sam pogledala epizodu Girlfriend Experience, ne znam kojim tempom ću uspeti da je ispratim, jer nema puno torenata i sidera.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Thu Nov 19, 2020 7:49 pm

Britannia je otišla na stranu koju nisam očekivao.

Prva sezona je bila koprodukcija kompanija Sky i Amazon, ali nakon nje je Amazon uklonjen iz jednačine. Ono što nisam očekivao je sporedni efekat u vidu većeg naglaska na humoru.

Nije da ovog nije bilo i ranije - svaka scena sa izopštenim druidom i njegovom mladom saputnicom je bila teatar uzajamnog podbadanja i ruganja - ali u drugoj sezoni humor dobija prominentnije mesto i fokus, kao da je serija konačno pronašla glas koji joj sasvim odgovara. Druga komponenta tog glasa je psihodelični pristup fantastici, kao da su događaji predstavljeni iz pozicije sujevernih osvajača i narkoticima opsednutih druida. Serija se odvija na samom početku nove ere, tokom drugog osvajačkog pohoda Rimljana u Britaniju (prvi je bio Cezar), ali ne treba očekivati neku verodostojnost u detaljima. Što ne znači da je povremeno nema ali onda vidite da se Rimljani i Kelti sporazumevaju istim jezikom, i da druidi koriste rune, i sva očekivanja odleću poput napuhanih balona. Ovo je pre svega fantazija u kojoj bogovi vode glavnu reč, iako se fizički ne pojavljuju. Eh, da, bogovi i mrtvi. Sve uz muziku psihodeličnog roka 60-ih i nekih rediteljskih postupaka uzetih iz pozorišta.

Video sam neke zamerke po pitanju rasne raznovrsnosti i feminizma, ali ove su, u slučaju ove serije, zaista budalaste. Da, ima Afrikanaca u rimskoj armiji - ali ne i među Keltima, primetićete. Da, ima jakih ženskih vladara i ratnica - ali to je uzeto iz keltske istorije i predanja, čak i ako je pomalo romantizovano. U svakom slučaju, ovo mi je daleko, daleko bolje i gledljivije od Cursed, sa kojom deli istorijsko mesto i vreme događanja (manje-više :ugeek: ), kao i proročansku ulogu glavne junakinje - serije koju sam želeo da prekinem vrlo brzo tokom prve svake epizode, ili bar da zaboravim da sam je ikada gledao, ali onda mi je palo na pamet: "NEEEEE!!! Ako zaboravim... gledaću je ponovo!" i junački sam je pregurao do kraja.

Britannia ne shvata sama sebe skroz ozbiljno, uprkos mnogim brutalnim scenama, i možda zato mi je bila skroz gledljiva. A možda i zato što su glumci vrlo dobro obavili svoju dužnost. Pomenuo sam već Kelly Reilly, koja je meni arhetipski primer "žene koja nije lepa po važećim standardima, ali je neobično privlačna" i Mackenzie-ja Crook-a, koji kasnije igra duplu ulogu, ali tu je, od slavnih, i Ian McDiarmid, vama poznat kao Imperator i senator Palpatin iz nekih tamo ratova u dalekoj, dalekoj galaksiji. I mnogi drugi, meni manje poznati, ali ništa manje efikasni ovde. Možda treba istaći Davida Morrissey-a kao vođu rimskih legija u Britaniji... i kao još nešto. 8-)

Očekuje se treća sezona. :)

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 19, 2020 8:17 pm

Kad smo kod Britannie, pogledala sam kompletnu The Crown.
4. sezona najslabija, izbegli su većinu vrućih krompira (Dajanina smrt & aftermath, npr) i ubacili neke pseudo kontroverzne, ali suštinski nebitne epizode o mentalno zaostaloj rodbini kraljice. Sve u svemu, dovoljno mesa za raju, ali kad je zaista bitno, ništa novo i revolucionarno.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 19, 2020 10:20 pm

Ne znam hoću li nastaviti Narcos, odbojnost prema temi je prejaka.
Čak ni CSI Mi-ja-mi nisam toliko ispratila zbog stalnih borbi sa bandama i kartelima, UPRKOS Horejšiju! Meni su ovi zločini bezlični, i skopčani sa krupnim kapitalom nedovoljno privlačni. Jbg!

U istom dahu, nastavljam Girlfriend Exp, iako nije popularna među američkim i belosvetskim puritancima. :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Thu Nov 19, 2020 11:10 pm

Dybuk wrote: Girlfriend Exp, iako nije popularna među američkim i belosvetskim puritancima.
Iznenađenje, iznenađenje! :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 19, 2020 11:17 pm

Mda, malo testiram 'terf' ideologiju, ako se može tako nazvati, pa mi je i dalje ova vrsta izbora - mada svesno izabrana eksploatacija - i dalje prihvatljivija od brojnih drugih eksploatacija. Sve zavisi od toga koji stepen nezavisnosti i slobode izbora osoba ima.

Društva opsednuta lažnim moralom i religijom zacelo nisu u stanju da prihvate ovu vrstu izbora.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Sun Nov 22, 2020 8:12 pm

Bas dobar Mandalorian tj. ove 4 epizode druge sezone. Ponajbolja serija od aktuelnih.

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Sun Nov 22, 2020 9:37 pm

Gde ima taj mandalorian da se pogleda? Netflix, prime, hbo?

edit: Sad vidim, to je SW, dakle Disney+.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk



Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Nov 22, 2020 9:44 pm

Aj, što ste se naoružali striming servisima! Lepo :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply