Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Mon Sep 07, 2020 12:41 pm

HBO me ozbiljno razočarava već duže vreme. Produkciono su na vrlo visokom nivou, ali dramski ozbilno fejluju već godinama unazad.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Mon Sep 07, 2020 3:05 pm

Pa nisam nikad gledao ds09

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Mon Sep 07, 2020 9:08 pm

Peca wrote: HBO me ozbiljno razočarava već duže vreme. Produkciono su na vrlo visokom nivou, ali dramski ozbilno fejluju već godinama unazad.
U kompaniji WarnerMedia, koja drži HBO (i DC Comics), je bilo ozbiljnih pretumbavanja otkako ih je kupio AT&T. Videti tekst koji sam linkovao na Sagiti i Mehov komentar ispod. To se nekako vremenski podudara sa ovim o čemu pričaš, a postalo je najvidljivije ove godine.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Tue Sep 08, 2020 11:07 am

Inače, HBO je najavio Zack Snyder's Justice League za 2021, što će biti pušteno ekskluzivno na HBO Max kao mini-serijal od 4 epizode. Justice League koji smo dobili je bio krš, a i stripovi koje je Geoff Johns pisao (a iz kojih ova produkcija crpi ideje) su takođe krš, pa me ovo ne zanima, ali, eto.

A kad sam već pomenuo Ligu pravde, logično sledi The Boys, pošto koriste očigledne analogije. Kao što rekoh, ponovo sam krenuo sa Amazon Prime, da bih uhvatio novu sezonu u realnom vremenu, a posle će se naći vremena za još nešto. Druga sezona The Boys ima osam epizoda, od kojih su tri zajedno puštene u petak, a ostale će biti po jedna svaki sledeći petak. Još sam na prvoj sezoni, i sinoć sam gledao četvrtu epizodu (od takođe osam), i ta je verovatno bila najbolja od svih koje sam do sada video. Najmračnija i najciničnija. Ona scena sa Homelanderom i Queen Maeve u avionu, kao i scena na kraju (sa istim likovima) je nešto što nije viđeno sa superherojima na ekranu. To dvoje glumaca mi je za sada najbolje u seriji, tj. Antony Starr i Dominique McElligott. Pomenuo sam analogiju sa Ligom pravde, i zapravo su Homelander i Queen Maeve Superman i Wonder Woman, i Superman nikad nije bio ovoliko zlokoban i narcisoidan.
Last edited by ridiculus on Tue Sep 08, 2020 11:07 am, edited 1 time in total.

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Tue Sep 08, 2020 11:24 am

ridiculus wrote:
Peca wrote: HBO me ozbiljno razočarava već duže vreme. Produkciono su na vrlo visokom nivou, ali dramski ozbilno fejluju već godinama unazad.
U kompaniji WarnerMedia, koja drži HBO (i DC Comics), je bilo ozbiljnih pretumbavanja otkako ih je kupio AT&T. Videti tekst koji sam linkovao na Sagiti i Mehov komentar ispod. To se nekako vremenski podudara sa ovim o čemu pričaš, a postalo je najvidljivije ove godine.
Znali ipak nisam lud ili besan, nešto tu ne štima.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Sep 09, 2020 8:41 am

Evo upravo gledam najavu na HBO, nova serija, Third Day. Horor, high budget, jaka postava. Neću da baksuziram, ali...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11877
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Sep 09, 2020 9:33 pm

Peca wrote: Evo upravo gledam najavu na HBO, nova serija, Third Day. Horor, high budget, jaka postava. Neću da baksuziram, ali...
Nisam gledala trejler, ali sam na brzinu pročitala sinopsis i deliće jedne kritike...mistična ostrva, drama/misterija/horor. Dosta je toga već u ponudi, posebno su mi se ostrva poplela na vr' glave :D
Čekam prve utiske.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Wed Sep 09, 2020 10:02 pm

Ne izgLeda lose

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Sep 10, 2020 5:34 am

Raised by the wolves ne deluje loše, čak nije ni toliko high budget, što je zapravo plus trenutno kod ejdžbioa.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Sep 16, 2020 8:07 pm

^Odustao posle 2 epizode, počeo third day. Ne znam šta treba da se desi da i ovo ne prekinem posle dve epizode.

(Lovecraft country .... check
Raised by the wolves .... check
Third day.... )

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Wed Sep 16, 2020 9:11 pm

Raised 5 ep nastavljam al nemam prevelika ocekivanja

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Wed Sep 16, 2020 9:19 pm

Peca wrote:
Wed Sep 16, 2020 8:07 pm
Odustao posle 2 epizode, počeo third day. Ne znam šta treba da se desi da i ovo ne prekinem posle dve epizode.
Treća serija koju započinješ, treći dan u naslovu - red je da daš šansu i trećoj epizodi! ;)

A ja sam gledao Into the Badlands, akcionu post-apokaliptičnu seriju sa fenomenalnom umetničkom direkcijom. Postoje tri sezone, a onda je prekinuta.

Ali, pazite sad:

Sezona 1: 6 epizoda
Sezona 2: 10 epizoda
Sezona 3: 16 epizoda

Deluje potpuno nasumično, zar ne? Ni dužina epizoda se nije promenila, pa da dobijemo neki valjani razlog za ovu progresiju po sezonama. Već mogu da čujem vaše misli "Ma, ti si lud! Zašto je to bitno?" Pošteno. Elem, u drugoj sezoni su počeli da ubacuju stvari ad hoc i moje interesovanje je naglo opalo. Ali mislim da to ne bi smetalo fanovima The Walking Dead, kojima bih preporučio ovu seriju, jer ima sličan senzibilitet i dinamiku - nema zombija, a tu su kvazi-srednjovekovni baroni, mačevanje, spiritualne sile i wuxia. (A takođe je originalno prikazivana na AMC-u, tačno posle TWD.)

Neki drugi put ću pisati više o ovome.

A onda, obavezni i obećani Space SF! Imao sam dilemu Battlestar Galactica (nova, naravno!) ili The Expanse, pošto sam obe prethodno samo načeo, i iz nekog meni tajanstvenog ali sumnjivog razloga odluka je pala na The Expanse. I za sada mi deluje kao inteligentna ali ne mnogo uzbudljiva serija. Inteligencija je ionako precenjena :hand: , pa, ako mi se utisak ne promeni posle još nekoliko epizoda, ići će na hibernaciju.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Sep 16, 2020 9:43 pm

Peca wrote: ^Odustao posle 2 epizode
Ja potpuno suprotno, tek posle druge mi se gleda još jer postepeno otkrivaju ceo univerzum i fazon, dovoljno mi je zanimljivo da im pružim šansu, za sada mi se čini da nema jeftinih fora i navlakuša, videćemo...

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Sep 17, 2020 5:03 am

Čekaću tebe da se žrtvuješ, pa ćemo videti.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Thu Sep 17, 2020 7:38 am

Ja sam expanse odustao nakon sezone ili dvije
Pregolemo i tesko pratit

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sun Sep 20, 2020 1:43 pm

Pogledao prvu epizodu dokumentarne serije The Vow na HBO-u. O Neksiumu (NXIVM), udruženju koje se bavilo ljudskom srećom. Naravno, kada su svi stalno srećni i na licima uvek vidimo osmehe, iskustvo nas je naučilo da u pozadini toga očekujemo da vidimo nešto podmuklo.

Mislim, neke metode koje su koristili i neka zapažanja su stvarno bila na mestu, ali to nije ništa novo, već postoji direktna veza sa učenjima nastalim u Indiji pre više hiljada godina. U svakom slučaju, prva epizoda je uglavnom o svedočanstvima kako je grupa pomagala ljudima i kako su svi bili zadovoljni i na putu ka boljoj budućnosti za sve, ali...

Ionako sam se pitao šta se desilo sa Kristin Kreuk. Ovde se ne daje direktan odgovor, ali...

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Tue Sep 22, 2020 8:17 pm

Gleda li neko Third day? Splačina sačinjena od klišea, psihodeličnog settinga i vizuelne prezentacije, preglumljavanja i uglavnom krupnih kadrova napaćene face Juda Lawa. Odgledaću treću epizodu zbog ridiculusa, može ovo ovako da se sa pola mozga isprati do kraja, ali stvarno mi nije jasno kuda sve ovo vodi.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Tue Sep 22, 2020 8:46 pm

Peca wrote: Odgledaću treću epizodu zbog ridiculusa
Ne! Ne želim tu odgovornost! :naughty: Ono za treću epizodu je bila šala.

Srećom pa se ne zove Deseto kraljevstvo.

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Wed Sep 23, 2020 4:03 am

Pogledao sam ja prvu Third day i skinuo drugu
Tako...sta rec

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Sep 23, 2020 11:08 am

ridiculus wrote:
Peca wrote: Odgledaću treću epizodu zbog ridiculusa
Ne! Ne želim tu odgovornost! :naughty: Ono za treću epizodu je bila šala.

Srećom pa se ne zove Deseto kraljevstvo.
Nema šale, prelomio sam već. Ako dobijem epi napad bolje ti je da nestaneš na neko vreme, a mogu ti reći da sam juče bio blizu.

Nego Trubo koji su tvoji utisci, stvarno me zanima?

Sent from my SM-A715F using Tapatalk


Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply