Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Sat Dec 19, 2020 10:25 pm

Javite utiske ako krenete Stand da gledate... Bas slaba ocjena.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Dec 21, 2020 9:47 pm

Počela sam da gledam The Undoing sa Nikol Kidmen i Hju Grantom...bilo je dosta priče o ovoj seriji, uglavnom ne preterano pozitivne reakcije. Pamtim jedan osvrt, ne znam tačno gde je objavljen; koji piše o kaputima Kidmenove :mrgreen:
Nikol zaista izgleda kao porcelanska lutka, od zavidne figure do tena i lica koje deluje bar 10 god mlađe. I nekako bira tipske uloge, upper class žena sa karijerom - najčešće doktorka neke vrste - u problematičnom braku. Lepo ona i elegantno izgleda kroz sva iskušenja koja život stavlja pred nju, ali sve je to već viđeno i bez mnogo duha&elana.
Tek sam počela, a ubistvo/misterija već praktično rešeni, možda bude neki tvist koji ne očekujemo.
U međuvremenu, autfit i kaputi su na nivou :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Beonegro
Posts: 1947
Joined: Thu Aug 24, 2017 9:05 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Beonegro » Tue Dec 22, 2020 7:10 am

Beonegro wrote: Poč'o izraelsku Valley of Tears o Yom Kipur ratu 1973., prve tri epizode jaaaako dobre, prva možda malo sporija, druga i treća kidaju.
Sezona u kompletu opravdala očekivanja, jako dobar ritam i vrhunski urađene scene borbe.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Dec 22, 2020 6:30 pm

Stari vuk Donald Saderlend i dalje ima x faktor i autoritet zloće. Gledam ga u Undoing-u, doobar.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Dec 23, 2020 12:59 pm

Serija ukupno nije loša, Hju Grant je dobro odigrao ambivalentnu ulogu. Zanimljivo je videti kako se sa grubošću crta lica u ovim godinama menja i percepcija uloga koje su mu namenjene. Ništa naivni smotanko, sada dobija zrelije uloge negativaca i prevaranata. I zaista mu stoje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Dec 23, 2020 8:13 pm

Dybuk wrote: Stari vuk Donald Saderlend i dalje ima x faktor
Majstor. Iskreno nisam bio siguran da li je među živima dok ga ne videh u Undoingu.
Gledljiva je serija ali ne bi imao herca da je baš preporučim nekome, slavni glumci jesu izneli priču koja je onako, tanka ali opet zanimljiva, pitanje je koliko bi prošlo to sa nekim manje poznatim facama. Ja gledao sa gospođom, onako kao nekad, jednom nedeljno, ponedeljkom kad izađe nova.

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Dec 23, 2020 9:12 pm

Slažem se za Hju Granta, smeši mu se lepa budućnost ako bude više igrao gadne likove.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Dec 23, 2020 9:18 pm

Heh, "budućnost" :D
Pa dobro, sve je relativno, nadajmo se najboljem. Navijam za zlog Hjua.

Inače sam krenula da gledam belgijsku seriju na Netflixu, 13 Commandments. 1 sezona, manje-više standardna Euro triler/drama o ubistvima inspirisanim sa 10 zapovesti (nešto kao 7even, ali imamo 6 viška) koja se otvara etnički motivisanim ubistvom. Malo su potkačili tursku emigraciju, vole. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Thu Dec 24, 2020 9:19 am

ex pistol wrote: Gledljiva je serija ali ne bi imao herca da je baš preporučim nekome
David E. Kelley? Preporučuje se samo nekome ko ima visoka očekivanja po pitanju produkcije, ali bolno standardan ukus po pitanju priče.

Gledam drugu sezonu Downton Abbey, koja se dešava tokom Prvog svetskog rata. Sve u seriji je sjajno napravljeno, a posebno bih istakao lepotu fotografije. Nikad zelenilo nije bilo ovoliko životno! Šteta što tvorci raznih fantastičnih serijala nisu ništa naučili odavde. A i najmlađa sestra je praznik za oči. :romance-lovegoddess: E, sad, ovo je u jednakoj meri ozbiljna drama i sapunska opera, pa treba shodno tome postaviti očekivanja.

The Man in the High Castle... nekako sam završio prvu sezonu, što je neviđen uspeh za seriju, s obzirom koliko mi je u trenucima bilo teško da nastavim.

The Expanse gledam kako izlazi, a to je četiri epizode do sada. Ja, kao i Truba, imam problem sa podelom pojedinih uloga (i to posle 4 sezone), ali ono što The Expanse svakako ima je sadržaj. Tema, koncepti, zaplet - sve je to na mestu, i zato gledam sa guštom svaku novu epizodu. (Naravno, to je najviše zasluga književnog predložka.) I tu je nivo beskompromisnosti koju Zvezdane staze nikad nisu mogle da postignu, zahvaljujući svojoj prirodi sapunice. The Expanse može da uvede 5 novih likova na početku sezone i onda da ubije troje u sledećoj epizodi... plus nekog stalnog člana.

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Mon Jan 04, 2021 6:50 am

Odgledao sam 4-5 epizoda Manda, nije loše, ima tu sw magiju koja te prikuca za ekran čak i kad se ne dešava bog zna šta. Pomaže i trajanje epizoda, koje varira i do 10min razlike, tako da nema filovanja i odugovlačenja. Tehnički perfektan, svukao sam najviši 4k kvalitet koji sam našao, praznik za oči.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Jan 04, 2021 8:26 pm

30 Coins je sličan 1.s Egzorciste, malo više naginje B estetici. Inspiracija se vukla i iz The Thing, sa španskim začinima. Sviđa mi se za sad.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Mon Jan 04, 2021 9:53 pm

Ja zavrsio Vikinge, tako da mi ostali jos Expanse i Shameless od serija koje se trenutno emituju.

Valjaju li ti Spanci? Ako ima tragova najboljeg horora svih vremena mora da valja necemu. :D

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Mon Jan 04, 2021 10:17 pm

Pogledala sam samo 1 ep, ali probaj ako nemaš nešto drugo u planu. Mislim, katolici su dobri sa ovim satanističkim stvarima :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Tue Jan 05, 2021 9:37 am

Love death and robots
Dobra serija...kratkometrazna sf horor
Od 6 do 17 minuta
Dobro legne jedna dnevno

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Jan 05, 2021 11:39 am

1 dnevno :lol: to se gleda po 5-6 kom, haha. Super je serija.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Tue Jan 05, 2021 12:58 pm

Sector wrote:
Mon Jan 04, 2021 9:53 pm
Valjaju li ti Spanci? Ako ima tragova najboljeg horora svih vremena mora da valja necemu. :D
The Thing? The Exorcist? Svejedno, poštujem oba izbora (u prvih 5, recimo).

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Jan 05, 2021 1:18 pm

U Sectorovom slučaju, nesumnjivo The Thing :D

ne liči na film, već seriju The Exorcist, koja je imala odličnu 1. i razočaravajuću 2. sezonu.

Friki je serija, a glavna glumica liči na komb. Izabele Ađani i Monike Beluči - zavisno od ugla snimanja. Eto još dobrih vesti :D
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Tue Jan 05, 2021 2:19 pm

Dybuk wrote: dnevno
Ne mogu ja tako
Dzaba

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Wed Jan 06, 2021 11:50 am

Dybuk wrote: ne liči na film, već seriju The Exorcist
Dakle, serija The Exorcist ne liči na film The Exorcist? Interesantno.

User avatar
Dybuk
Posts: 11861
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Jan 06, 2021 11:55 am

:confusion-shrug: više je kao izmaštani sikvel sa odraslom Regan i njenom porodicom. Alt istorija koja ide u novom pravcu sa starim demonom i novim pojavnim oblicima i 'igračima'.
I live in the weak and the wounded, Doc

Post Reply