Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sun Jul 30, 2023 12:01 am

Woow, kakvo ludilo je Knick
► Show Spoiler
:shock: :shock:
Ogromna šteta što serija nije produžena.

Ali isto nije čudo, veći budžet, a publika baš ne želi da se suoči sa neprijatnim temama.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Mon Jul 31, 2023 9:47 pm

ex pistol wrote: Ako bi za neku od novijih serija (decenija za nama) mogao da kažem da je žešće potcenjena to je the Knick
da citiram sebe od pre 3 godine.
ne znam koja je priča oko treće sezone ali ja sam imao utisak da je baš onako i trebalo da bude završeno i jedan od jačih krajeva ikada
► Show Spoiler

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Tue Sep 26, 2023 8:35 pm

Odgledao sam petu i šestu sezonu Justified. Palpi, ali dobro i zabavno, najbolji hibrid krimi-drame i vesterna na televiziji. Neki likovi su urnebesni; nedostajao mi je Dickie Bennett, iako se pojavljuje u par scena. Zato je tu Dewey Crowe i verovatno najnesposobnije izvršenje ubistva viđeno ljudskim očima, čak i kad Tarantina uzmemo u obzir ili fokus. :lol: Ali i bez Djuia, čitava porodica Crowe suvereno vlada tim područjem. Zadovoljavajući završetak originalnog serijala, ali sada je na slobodi i nastavak, Justified: City Primeval, pa ćemo videti šta i kako, a pre svega zašto.


Reacher, prva sezona. Umalo da odustanem posle prve epizode - nije mi legla. Nešto u vezi tona ili atmosfere... Podsetilo me na Pushing Daisies u brutalnom svetu Justified. Međutim, posle toga je sve leglo na svoje mesto, i završio sam ostatak sezone u jednom danu. Ne dahu, danu. Sve se brzo izdešavalo i nisam siguran da li je početna nesuglasica bila do mene i mog (ne)raspoloženja ili prva epizoda objektivno podbacuje.

Elem, tek je ovde ton palpičan, jer je serija rađena po romanu Leeja Childea, Killing Floor, i to prilično verno. Zato ne treba tu tražiti psihološku dubinu likova, ali radnja je prilično solidna i interesantna, i akcija je uverljivo snimljena. Štono kažu, ovo je pravi Jack Reacher, a filmovi Toma Kruza sa istim junakom su o Tomu Kruzu.

Gledaću i drugu sezonu.

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Sep 27, 2023 7:18 pm

Moram da sednem i popišem ovde sve što sam gledala i gledam, od What we do.. Preko Sex Ed s04 do The Good Fight.

Bindžujem krvnički.
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Fri Sep 29, 2023 10:48 am

Dybuk wrote: Bindžujem krvnički.
I ja. Baš tako sam gledao i dve serije koje sam pomenuo. Ali ne volim tu naviku iako mislim da ponekad može biti korisna. Mozak može da obradi samo određenu količinu informacija u ograničenom vremenskom intervalu. Bindžovanje je poput prežderavanja - gle, probali smo svu hranu, ali malo toga smo zaista okusili, a nešto smo i ispovraćali. To sam posebno iskusio sa knjigama, jer sam sretao ljude koji čitaju 150 ili više knjiga godišnje. Započni bilo kakvu dublju priču sa njima o bilo kojoj od tih knjiga, i videćeš da, u najboljem slučaju, nemaju mnogo da kažu. Naravno, brzina je individualna, i šta važi za jednog ne važi za drugog. Postoje ljudi sa fotografskim pamćenjem, koji čitaju stranicu teksta u par sekundi. Ali generalna tendencija je kao što sam opisao. I zato, za razliku od televizije, više ne bindžujem knjige. Neka bude 10 dužih romana godišnje, barem ću znati šta sam čitao i zašto.

Jedina prednost bindžovanja je što se stvari iskuse u celini, dok su još sveže u pamćenju. Radnja se vidi u celini, i lakše je primetiti prednosti i nedostatke. Ako, na primer, gledam Justified jednu epizodu dnevno, to mi oduzima skoro tri meseca, i može biti da se pri kraju poduhvata neću sećati nekih bitnih detalja sa početka. Ali sve to je samo u teoriji.

Let's start slowviewing things! :dance:

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri Sep 29, 2023 1:07 pm

Potpuno si u pravu, naravno.
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Sat Sep 30, 2023 5:48 pm

Happy valley koliko god zanimljivo ep po ep
Ponekad cak stanem na pola ep da uzivam i razmisljam do sutra
A ima ih svega 5 po sez

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Oct 12, 2023 7:32 pm

Shameless, traje već 12 godina valjda.
Roditelji iz pakla, moralno dno, totalno ludilo.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Torrente
Posts: 76
Joined: Sat Oct 29, 2022 10:12 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Torrente » Sun Oct 15, 2023 6:31 pm

Creepshow (2019- ) S04 - u ovoj sezoni preporučujem Doodles tj. drugu priču 5. epizode u kojoj glumi preslatka Anja Savčić.

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 23, 2023 8:53 pm

Hoće li gledati neko Fargo s 5? (Peco, u tebe gledam) :mrgreen: Krenula je.

S 4. nisam ispratila...
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Nov 23, 2023 9:09 pm

Odgledao sam 3 sezone. Nisam znao da postoji peta. Sačekaću da se završi pa ću vezati obe. Ne znam da li sam pisao već o tome, ali skoro sam reprizirao prvu sezonu, bukvalno bih mogao da je gledam ispočetka koliko je dobra, nešto kao TD s01. Mada sećam da mi se i treća baš svidela, dok mi je druga bila mlaka, najviše zbog kastinga.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Thu Nov 23, 2023 9:11 pm

Sad sam se setio, odgledao sam ep01 s04 na RTS i bio sam zadovoljan.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Nov 23, 2023 9:36 pm

Dala sam šansu Padu Kuće Ašera na Netflixu, malo mi smeta što su napravili kao neku moderniju tajkunsku priču, ali probaću da budem pozitivna bar 2 ep.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Jan 03, 2024 8:45 pm

Krenula sam, a bome možda izbindžijem sve što ima od Fargo s 5. Priča, nako, sitna heroina ok Munch ok.

Neko gleda?
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Fri Jan 05, 2024 2:08 pm

ja gledam i super
je
mada su sa 7. malo usporili
8. je ok

User avatar
Peca
Posts: 2821
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Fri Jan 05, 2024 2:23 pm

Dybuk wrote:Krenula sam, a bome možda izbindžijem sve što ima od Fargo s 5. Priča, nako, sitna heroina ok Munch ok.

Neko gleda?
Svi je hvale. Čekam kraj pa da počnem.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Fri Jan 05, 2024 2:38 pm

Nije na nivou 1, pa čak ni 2-3 sezone. 4. nisam gledala. Ali daj šta daš :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Sat Jan 13, 2024 12:31 am

https://www.danas.rs/kultura/milos-bikovic-beli-lotos/

Je l gledao neko Beli lotos gde će Biković da se pojavi? Zanimljivo kako uspeva da se probije.
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

User avatar
Dybuk
Posts: 11879
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Sat Jan 13, 2024 2:48 pm

Ja. Super je serija, posebno 2. sezona, na lepom italijanskom ostrvu i rezortu. Jennifer Coolidge hajlalt serije.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Truman
Posts: 4473
Joined: Thu Sep 14, 2017 8:35 am
Location: talog Evrope

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truman » Sun Jan 14, 2024 1:34 am

Dybuk wrote: Ja. Super je serija, posebno 2. sezona, na lepom italijanskom ostrvu i rezortu. Jennifer Coolidge hajlalt serije.
Gleda mi se, gledaću kad-tad. Ali ima toliko filmova koje bih prvo gledao. Nažalost, mora da se radi. Da ne moram sve bih stigao!
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana

Post Reply