Serije koje trenutno pratimo

Moderator: Dybuk

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Fri Nov 27, 2020 11:27 pm

Verovatno ima - "blaženi su oni koji ne znaju" - ali ja sam savršeno ozbiljan ovaj put. Ne gledam serije da bi ih gledao, već znam da imaju neki element koji će da mi se svidi, ili me bar zanima.

- Reprisal
- GLOW
- Perpetual Grace
- EZ Streets (iz 90-ih, ali teško nabavljivo)
- Professor T.
- Patriot
- Vikingane (Norsemen)
- Slings and Arrows
- Tinker Tailor Soldier Spy (mini-serija sa Alecom Guinessom, iz 1979)

je ono što mi je odmah palo na pamet.*

I nisam računao sve ono što sam započeo i ostavio za kasnije, i ono što mi je sigurno na repertoaru narednih meseci (The Last Kingdom, Galactica, Taboo, Quarry, The Man in the High Castle, itd... već sam pominjao drugde)

*Edit: A, da:

- Das Boot
- Get Shorty
- Gangs of London
- Traitors
- možda Berlin Station

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Sat Nov 28, 2020 7:54 am

Vecinu nikad cuo :mrgreen:

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sat Nov 28, 2020 10:17 am

Ni ja, do pre par meseci. :D Osim za Tinker Tailor Soldier Spy, i možda još jednu ili dve.

Ali zato sam i stavio ova imena, a ne Mad Men ili Succession, za koji svi živi tvrde da su odlične serije.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Tue Dec 01, 2020 8:05 pm

Ovih dana gledam i dve serije koje sam već gledao do neke tačke, pa prekinuo - iz ovog ili onog razloga, ali svakako ne zato što sam ih smatrao lošim.

Prva je Counterpart. Na sredini sam druge sezone, koja je još bolja od prve. Prva sezona je više bila špijunski triler, ali u drugoj - dok je i dalje triler - prominentno mesto ima i komponenta jedne veće, naučnofantastične misterije. Ali neću ništa više da kažem dok ne odgledam seriju u celini.

Druga je The Terror. Iako nisam sasvim zadovoljan, moguće je da je to zbog nefilmičnosti originalnog materijala, a to je roman Dana Simmonsa sa istim nazivom. Ako ništa drugo, ova serija ima opravdanje za svoj spor ritam i nedostatak dinamike - za razliku, na primer, od Castle Rock - a to je okruženje u kome se priča odvija. Takođe, glumačka postava je vrhunska. Treća serija sa Jaredom Harrisom koju gledam u poslednjih nekoliko meseci (druge dve bi bile The Expanse i Carnival Row).

Iako je Simmonsova priča stala u jednu sezonu, AMC je iz nekog razloga nastavio serijal, tako da postoji i sezona 2 sa sasvim nezavisnom pričom, koja mi nije u planu za gledanje ovaj put.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Tue Dec 01, 2020 10:53 pm

ridiculus wrote: Druga je The Terror
nisam čitala knjigu, ali mislim da je serija - posebno u odnosu na glumačku postavu i atmosferu - imala odličan potencijal, pa nekako uspela da ga protraći.
I dalje je to solidna tv, ali ništa izvanredno.
Druga sezona se bavi potpunom drugom kulturom i smeštena je u drugačije okruženje - japano-američka zajednica tokom Drugog svetskog Rata, i njeni autohtoni demoni. Ili demon :) to je bilo donekle zanimljivo, posebno kao delić potisnute istorije američkog društva.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Dec 02, 2020 12:21 pm

Pitam se da li vredi gledati Orange is new Black? Opet se kasno palim, jer znam da je serija bila jako popularna pre neku godinu...
I live in the weak and the wounded, Doc

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Wed Dec 02, 2020 1:51 pm

Dybuk wrote: Pitam se da li vredi gledati Orange is new Black?
Ne znam, više me interesovao Orphan Black.

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Wed Dec 02, 2020 6:11 pm

Što se tiče serije The Terror, odnosno njene prve sezone, nisam objasnio (za one koji nisu gledali) o čemu se radi: izgubljena britanska arktička ekspedicija, sredina XIX veka. Hladnoća, mrak, dosada, glad, ludilo, pa i biće iz eskimskog folklora. Idealna serija za ove naše noći, barem po atmosferi.

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Wed Dec 02, 2020 7:18 pm

Knjiga je onako...serija beze

User avatar
Peca
Posts: 2818
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: Serije koje trenutno pratimo

Post by Peca » Wed Dec 02, 2020 7:37 pm

Meni je knjiga odlična.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk

Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Wed Dec 02, 2020 7:59 pm

Počela sam da gledam Orange...sviđa mi se.
Biće krvničkog bindžovanja :dance:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
ex pistol
Posts: 405
Joined: Sun Apr 14, 2019 11:12 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ex pistol » Wed Dec 02, 2020 9:54 pm

E! To je još jedna ženska serija koju sam dosta gledao, celu prvu sezonu sigurno i nešto malo drugu, malo mi je krivo što sam je nekako ispustio iz vida i batalio. Jedan lik (da ti sad ne spojlujem koji) me je jako živcirao, baš je bio suvišan a kasnije se na svu sreću manje pojavljuje.
Sa više strana sam čuo da negde čak u četvrtoj sezoni kvalitet dostiže vrhunac, svakako je dobar materijal za bindžing.
Dona naravno kida!

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Wed Dec 02, 2020 10:00 pm

Peca wrote: Meni je knjiga odlična.
Da, meni zato serija dođe kao razočarenje iako ne mislim da je zbilja loša. Bar me dovoljno drži da ne razmišljam o prekidanju, a već sam na 7. epizodi.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Dec 03, 2020 8:06 pm

ex pistol wrote: Jedan lik (da ti sad ne spojlujem koji) me je jako živcirao, baš je bio suvišan a kasnije se na svu sreću manje pojavljuje.
American Pie lik? :x
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Sector » Thu Dec 03, 2020 8:53 pm

Meni je Terror bio solidan u prvoj sezoni. Mislim da sam dao 8/10. Drugu necu gledati nakon svih komentara.

User avatar
Dybuk
Posts: 11864
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by Dybuk » Thu Dec 03, 2020 8:58 pm

Sector wrote: Drugu necu gledati nakon svih komentara.
Ako voliš ratnu istoriju i japanske horore, mog'o bi. :D
I live in the weak and the wounded, Doc

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Thu Dec 03, 2020 10:15 pm

Peca wrote: knjiga
Odustao sam od Druda
Od simonsa ocito samo sf mi lezi

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sat Dec 05, 2020 12:27 pm

Završio Warrior, a danas ću završiti i Counterpart i The Terror.

Pošto će sada biti upražnjeno mesto alternativnih Zemlji, mogu da se bacim na The Man in the High Castle.

Truba
Posts: 1204
Joined: Tue Dec 10, 2019 9:58 am

Serije koje trenutno pratimo

Post by Truba » Sat Dec 05, 2020 10:43 pm

Kako je dosadan covjek u visokom dvorcu kao i knjiga...
Prva sezona...a knjigu sam citao 3 puta...smor...

ridiculus
Posts: 623
Joined: Sun Sep 10, 2017 5:28 pm

Serije koje trenutno pratimo

Post by ridiculus » Sat Dec 12, 2020 8:30 pm

Dve stvari da pomenem na brzinu:

Counterpart je dobra, inteligentna serija sa odličnim konceptom i dobrim glumcima, ali nedostaje joj malo stila da bih je stavio u kategoriju najvećih. Osim toga, nekoliko stvari mi je ostalo nejasno, i ne znam da li je do scenarija ili do propuštanja nekih detalja (od strane nepropustivog mene :whistle: ), pa ću to sad staviti na stranu. Ali, kraj mi se sviđa, i to je veliki plus. Iako nemam pojma da li je to bio i planirani kraj ili je tako slučajno ispalo, zbog prekidanja.

The Terror, prva sezona, je ispala lošije nego što sam se nadao... a nisam se nadao mnogo. :D Ono što želim da kažem je da, uprkos dobroj postavci, temi, i glumcima, režija je sva nekako kilava. Scene se prekidaju naglo, i ponekad deluje kao da su glumci odvojeni od svog okruženja. Ok, verovatno su mnogo materijala snimili pred zelenim ekranom, ali, majku mu Božju, nemojte da se to tako očigledno vidi!

Post Reply