True Detective

Moderator: Dybuk

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

True Detective

Post by Sector » Tue Feb 26, 2019 1:10 pm

Pa nije mi hepiend jer joj je citava familija mrtva, jedan detektiv bolestan i u sve gorem stanju plus mu umrla zena, drugi detektiv docekao starost sam sa kerovima. Sve mi je nekako depresivno na kraju. :)

Jedino sto je ona prezivjela i ima porodicu, ako je ono uopste ona??

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Tue Feb 26, 2019 2:54 pm

Pa da, ali su se njih dvojica odlučili da žive zajedno i da se ispomažu pod stare dane, a ona je bar živa i našla neku svoju sreću.
Što su matori i bolesni, jbg starost je retko lepa i vesela.
Glass half full Sectore :D
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Tue Feb 26, 2019 7:41 pm

ja tek petu završio... mnogo se toga objašnjava za one s jeftinijim kartama

generalno, ne vidim Picolatov pečat gotovo nigdje, ovo je neka grupa scenarista radila, samo tvrde da je Picolato

možda griješim i nešto iskrsne kasnije, ali za sada ne odskače od drugih serija

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Tue Feb 26, 2019 10:13 pm

Pizzobatto wrote: za sada ne odskače od drugih serija
Ne odskače, a i neće (do kraja) 8-)
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

True Detective

Post by Sector » Wed Feb 27, 2019 7:36 pm

Dybuk wrote: Pa da, ali su se njih dvojica odlučili da žive zajedno i da se ispomažu pod stare dane, a ona je bar živa i našla neku svoju sreću.
Što su matori i bolesni, jbg starost je retko lepa i vesela.
Glass half full Sectore
Zaboravih da ti odgovorim. :)

Jesu matori ali jbm li ga moze starost da bude bolja i losija. :D Kao sto rekoh, on pati za zenom plus je tesko bolestan a ovaj drugi je sve samo ne srecan. Jedino pozitivno ako je Julie stvarno ziva, u sta nisam siguran.

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Wed Feb 27, 2019 8:29 pm

ostalo mi finale, a ova sedma se baš srozala bem li ga

nači ko da gledam nešto što liči na Picolata a nije

odbijam da veruem da je ovo Picolato!

ovo je neki potureni bot, podvaljeno Picolatu, sigurno su ga drogirali da potpiše scenario

Pico, trepni tri puta ako si u nevolji!

nači, koliko čitam ovo što pišete o zadnjoj epizodi, sveukupni utisak će mi izgleda biti da je ovo ošišana prva sezona, ili lobotomizirana, redukovana samo na neke elemente, i to one na koje su se ljudi tada najviše napalili, zavjera, patetika između dva pandura, muško-ženski odnosi itd

što je sve u redu kada ne bi bilo ovako glupo ogoljeno većinu vremena

ono kao ako nekome nije jasno nacrtaću raspravu na zajedničkom ručku dva para, ili vidi crna kola ispred kuće, pa jbt koliko očigledno treba da bude ono jbt

s jedne strane, izbačeno je sve što je mene interesovalo u prvoj i donekle drugoj sezoni, a to je da su glavni likovi brate pametni i imaju šta da kažu. Čak i Kolin ima momente koji su čisto monolozi za njegovog sina, ovdje su takvi momenti totalno izbačeni.

Drugi, još gori propust, jeste što se ovdje niko nije bavio time da prokljuvi zločin, kako je Mekonahi gradio profil ubice, pokušavao da sazna ne samo neku puku Hojt zavjeru s pink sobom, nego je radio upravo ono što je u 3. sezoni samo bačeno onako kao prdež - kad je jednom Amelija rekla da je knjiga koju je napisala i o zločinu i o duhu zajednice u kojoj se zločin desio. E ona je to rekla a to nije pokazala. Prva i druga sezona su upravo to radile i pokazale. Sve to ovdje bolno nedostaje a nije da nije moglo da stane, jer se serija dosta vukla uprazno i od one-trick ponija sa amnezijom izdrkala 8 epizoda. 8 ponija su i dalje poniji bemga

dakle, treća sezona se bukvalno srozala na puki procedural, ovo ubacivanje veze s prvom sezonom da ga jebeš to ne može da popravi, to jest čisto sumnjam da će finale nešto novo otkriti

Picolato je pod prijetnjom pištolja ovo odradio, nema drugog objašnjenja :ugeek:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Wed Feb 27, 2019 9:51 pm

Tek ćeš da se smoriš posle finala. Ubacivanje Martija i Rasta je najpokvarenije trolovanje fanova koji se lože na prvu sezonu.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Wed Feb 27, 2019 10:10 pm

Da da da, i ja mislim da je to bio jeftin potez. Definitivno trolovanje.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Thu Feb 28, 2019 2:54 pm

Čekam da se jave Mhejl i Bata sa utiscima pa da nastavim sa pljuvačinom.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Thu Feb 28, 2019 3:54 pm

ili nešto propuštam ili je Picolato prso

ne znam šta da kažem poslije ove zadnje epizode
sjeo čovjek, isprepričao sve na tacni, besmisleno

ne kontam, ovo je sve krivica neoliberalizma kad vam kažem :mrgreen:

podilaženje glupoj publici, kojoj sve treba da se nacrta

plus je smorio boga oca s političkom korektnošću, eto sad pročitah da je Dorfov lik zapravo gej :mrgreen:

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Thu Feb 28, 2019 3:56 pm

e da, ovu sezonu samo Krip može dizvuče :mrgreen:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Thu Feb 28, 2019 4:14 pm

Aj što je ispričao sve, što je samo po sebi glupavo, nego što rasplet nema veze sa hintovima. Lutke, spirale, skrštene ruke, Marti i Rast, pedofilija, šta? Dečak pao, pogino, pobacali lutke, skrstili mu ruke, a ti Petronije i Bato i ostali razbijajte glavu 7 epizoda. Bukvalno se sprdaju. Deca razmenjuju poruke kroz zid. Zašto? Niti su bili zlostavljani, niti zaključavani, imali su svu slobodu, igrali se zajedno. Znači trolčina na kub, kompletna sezona. Patetiku da ne spominjem, ona zadnja scena na tremu, došlo mi je da se izbljujem. Makar Amelija sisu da je pokazala, nije da nije bilo prilike. Ništa.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Thu Feb 28, 2019 7:32 pm

jao, pa da, ovo je prva sezona bez ikakvija sisa, nači ovo ladno nije 18+ nego pg13 fazon

išli skroz na drugu publiku i popušili po gledanosti koliko vidim. Ako bude naredne sezone načekaćemo se, a sva je prilika da neće

i to sam već zaboravio gledajući, da je bilo tih pedofilskih lutaka, mada jebem li ih što ih ona žena pravi ako su pedofilske haha

i kao crnac pokupovo lutke da zavara trag, a odakle je on znao da su pedofilske

sve u svemu sprdnja, samo ne kontam jel namjerna

ionako su pričali ranije da su teli Martu Stjuart i Džastina Bibera da unajme za treću sezonu :mrgreen:

možda jednom da prespojim sve tri sezone, jer ih pjani Picolato nazvao trilogijom, pa da saberem ima li tu čega

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Thu Feb 28, 2019 7:48 pm

Ja sam kontao da su to trebale da budu neke vudu lutke, kao što je čildres ostavljao one piramide od granja, nešto u vezi karkose, ovde isto da bude vezano za ritualno ubistvo deteta, štagod. Na kraju ispalo da su lutke ostale tu jer ih je devojčica onako bezveze pobacala oko dečaka, a crnac ih kupio od žene deci na poklon eto tek tako, da bi se igrali. Msm sve ok, ali nemoj mi onda ubacivati reference na prvu sezonu i spominjati tajne pedofilske bogataške krugove i slično.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Thu Feb 28, 2019 7:49 pm

Bato menjaj nik, prodo te Pico samo tako.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

True Detective

Post by Sector » Thu Feb 28, 2019 7:54 pm

Meni je ona reporterka bila prvi pik za ses, ali nista nazalost. :mrgreen:

Jbg, ja ostajem pri svome da je sezona bila dobra. Uzivao sam, iako je finale moglo biti bolje. Nije nivo prve sezone, ali dosta iznad standardne ponude crime serija.

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Thu Feb 28, 2019 8:26 pm

pa ono jbt ovo se nikome ne dešava sem u TD, ono krene nešto zamršeno i onda se samoretardira i unakazi samo tako

misim to je Gul pridikovao i prvoj sezoni, kao finale je stajalo kao na piletu sisa haha

al sad jbg nema sesi :mrgreen:

sad je kao na piletu tele

moram jednom ponovo da pogledam, ne mogu odma da ga se odreknem

a možda i nije kriv, HBO su govna!

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Sat Mar 02, 2019 9:23 am

on je baštovan! :o


ima nade! :mrgreen:

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Sun Mar 03, 2019 2:57 pm

nači u prvoj sezoni baštovan je bio

1. član bogataške porodice
2. malo degenerisan psihički
3. a i fizički u ožiljcima
4. obećavao curicama pink sobice i ko zna šta

u trećoj sezoni imamo
1. Hojtovu ćerku - žutu kraljicu
2. malo poremećenu
3. pomoćnika crnca s ožiljkom
4. roze soba, princeze i zezanje s ubacivanjem veze s prvom sezonom

+ na kraju muž je baštovan koji radi bukvalno isti poso kao Erol Čildres iz prve sezone

Ključne razlike
1. Bogati su ovdje jadni, Hojt propo, alkos, mučenik, nije teo, žali zbog svega, i on je žrtva, nije čak ni imo političke veze i korupcionaške afere kao negativci iz ranijih sezona
2. Nije mu ni ćerka tela nešto loše al desilo se, nenamerno, iz najboljih pobuda a samo je htela malo sreće i ljubavi
3. nije ni najavljivani strašni lik u ožiljcima uopšte strašan - nađite mu ulogu iz Sunđerboba :mrgreen:
4. pedofilske manijakalnosti i ostalo najednom prevedeno u bukvalnu infantilnu roze sobu, bez loših namera vinovnika, prosto nisu imali sreće, čitava familija časna i poštena ali baksuzna :mrgreen:
5. baštovan divan tata, divan suprug, sve super, živjeli sretno do kraja života :mrgreen:


nači Picolato se nešto sprda i to naširoko i nadaleko u obrnutoj prvoj sezoni

da ne pričam o pc aspektu, de svi brinu o šovinizmu, seksizmu i rasizmu a na kraju se ispostavi ništa od toga, malo zezanja sa današnjom liberalnom histerijom de svi zaobilaze ekonomsku stranu priče

no to su neke moje umišljotine za sada, bukvalno sam se prije neki dan probudio ujutro i prvo što mi je sinulo u vugla je baštovanstvo :mrgreen:

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Sun Mar 03, 2019 3:05 pm

ako ovo što pišem ima nekog smisla, onda je taj Hejsov alchajmer logičan, jer Picolato je u stvari ispreturao prvu sezonu u ovu maestralno naivnu treću, ponukan raznim kritikama prethodnih sezona (pogotovo druge) da je sve zamršeno i mračno, pa eo vam sada pink soba i karikatura od detektiva (realno Hejs je bilde) :mrgreen:

u stvari, to što on slabo šta pamti znači da je možda i gledaocima sve predstavljeno ovako rasklimatano i besmisleno s razlogom, da se čak i direktno pozivanje na Mekonahija i Harelsonu učini kao jeftino mlaćenje para, a u stvari zahtijeva znatno veći napor, jer ko zna koliko još paralela ima

posmatrajte to kao da je prva sezona zapravo Sergej Trifunović na protestima a treća sezona DJ Vučićevićev Informer :mrgreen:

Post Reply