True Detective

Moderator: Dybuk

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Tue Feb 12, 2019 11:19 pm

Bata ga gotivi :mrgreen: sad sam videla ko je u pitanju. :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Mhejl
Posts: 80
Joined: Tue Jan 15, 2019 9:21 am

True Detective

Post by Mhejl » Wed Feb 13, 2019 11:46 pm

ma jasno je sve ko dan u epizodi, samo je i meni zatrokirao mozak kad su otišli da intervjuišu penzionisanog policajca, kad serija ima milion tih sporednih likova. nisam baš oduševljen, čini mi se da će sve otići u sličnom pravcu kao i prva sezona, tajni pedo-krug moćnika. međutim, dok je prva sezona od početka stvorila atmosferu djelovanja mračnih i moćnih sila - bilo ljudske, bilo onostrane prirode - ovdje to djeluje, kao što je dibuk rekla, kao mistifikacija relativno (na način koji je dosada prikazan) - banalnog zločina.

nekako mi je žao što se nisu fokusirali na druge djelove serije. npr. odnos dorfa i alija kao partnera, umjesto toga smo dobili onu dramu sa njegovom ženom koja je loše napisana i još gore odglumljena. ili da su se fokusirali na odnos dorfa i oca djece toma još više - ima tu materijala za mnogo bolju priču nego ovu što su nam dali, mjesto da gledamo matorog hejza kako halucinira vijentamce, sedane i šta sve ne.

ipak, vidjećemo... sve od finala zavisi, možda nas oduva.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Thu Feb 14, 2019 7:42 am

Kažem ja da Dorf samo statira, dok smo svađu Alija i učiteljice videli jedno 10 puta. Čak smo došli do toga da brinemo za brak njegovog sina. Kako god da se završi, TD1 je najbolja TD vožnja do sada.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Thu Feb 14, 2019 11:44 am

Peca wrote: Čak smo došli do toga da brinemo za brak njegovog sina.
:lol: :lol:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Sat Feb 16, 2019 7:30 pm

pogledah prvu epizodu, za sada najslabiji početak Tru detektiva, kao da nije Picolato nego da su ga udavili producenti

jer realno liči na svaku drugu seriju, ni po čemu se ne ističe

interesantno je sve to, ali TD je imao neki kvalitet više ranije

vidjećemo, pošto je ova prva epka dosta praznog hoda imala, dal zbog toga što su se žalili gledaoci na pretrpanost 2. sezone ili šta, ali tek treba da se razviju neki momenti

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Sat Feb 16, 2019 7:58 pm

Uz male uspone i padove, to je šta je, Bato :D

čeka se finale, ali za sad ništa oduševljavajuće.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Mon Feb 18, 2019 7:33 pm

eh, druga epka me sad izvozila.... mnogo bolja, i dalje mi to baš nije to, i počeo sam da haluciniram da je žena zapravo upetljana. On je to odavno riješio, al ne može da se sjeti :mrgreen:

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

True Detective

Post by Sector » Mon Feb 18, 2019 8:25 pm

Uh, fenomenalna sedma epizoda. Gluma je brutalno dobra.

Mislim da cu morati da precesljam ponovo sve epizode prije finala.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

True Detective

Post by Peca » Tue Feb 19, 2019 7:26 am

Kao što sam i pretpostavio, neko je decu prodao, verovatno žena i rođak džanki. Dobra je epizoda, mada bilo je i krajnje vreme, jer saće kraj još malo :mrgreen: Malo mi je komičan odnos dva detektiva, kontam na šta je trebalo da liči, ali mene nisu baš ubedili, pogotovo Dorf. Rekao bih da je velika razlika u klasi između njih dvojice. Pretpostavljam da će ići neka priča da je Hojt zapretio Hejsu da prestane da njuška inače će ga totalno sjebati, tipa strpaće ga u zatvor zbog ubistva i poubijati mu porodicu, ali je ovaj to u međuvremenu zaboravio, videćemo na kraju. Mada je misterija u principu rasvetljena, samo neki manje bitni detalji nedostaju. Moguće da će biti neki šok u vezi ubistva dečaka eventualno.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

True Detective

Post by Sector » Tue Feb 19, 2019 10:17 pm

Vecina stvari je jasno, naizgled, ali ocekujem ipak neki sok.

Po svemu sudeci crni je rijesio slucaj 90-tih, ali je dobio ozbiljnije prijetnje pa je morao da zataska sve. Pitanje je koliko Roland zna o tome? I sad je situacija da je on to sve zaboravio i pokusava pod stare dane opet da bude detektiv.

Najvise me zanima sta je sa malom bilo sve te godine i ko je u kolima koja se pojavljuju ispred njegove kuce u sadasnjosti. Takodje njegova cerka koja se pojavljuje na startu epizode je vrlo moguce stradala od strane Haydovih.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Mon Feb 25, 2019 6:53 pm

Evo dovršavam poslednju epizodu.
Kakvi su vam utisci?
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Mon Feb 25, 2019 7:17 pm

Ja večeras, kad deca polegaju. Utisci oko ponoći. Koliko traje finale?
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Mon Feb 25, 2019 7:19 pm

Sat i 15.

Pa dobro, malo tragično i poetično finale.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Mon Feb 25, 2019 7:30 pm

Ne čitam temu dok ne odgledam...
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Mon Feb 25, 2019 10:40 pm

Ne verujem da ćeš biti presrećan, objektivno je završnica hepiend, ali mislim da ništa bitno osim nekih dirljivih ili ironičnih trenutaka nije donela niti značajno popravila utisak.
Meni prilično mlako ukupno, malo bolje od s02 dosta lošije od s01; što je valjda opšti konsenzus. Ustvari, nisam sigurna ni da je nešto bolje od dvojke, nema depresivnu pevačicu i njene hitove a bogami ni starpower, objektivno. Jedino je tema ličnija te i zanimljivija za nas koje kriminal opšte prakse ne zanima previše.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Mon Feb 25, 2019 11:19 pm

Bukvalno nemam šta da napišem. Probaću sutra, možda budem pametniji.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Tue Feb 26, 2019 7:54 am

U suštini TDs03 je drama, priča i ljubavi, uvijena u detektivsku misteriju. I što (pravo) kaže pokojni Boro Čorbo: "Priča o ljubavi, obično ugnjavi". Na kraju dobismo rasplet u stilu krimi bestselera koji se prodaju po maksijima. Picolato nas je naravno trolovao hintovima o pedofilskim spiralama, ubistvo dečaka ispade nesrećan slučaj prikazan u otprilike 5 sekundi flešbeka, itd itd. Sve pet, ali kad se podvuče crta, meni je ovde glavni problem taj što je cela sezona generalno dosadna i nezanimljiva. Kladim se da kada bih odgledao drugu sezonu, ispala bi bolja. Ona se bar ne folira da je TD, dok je ovo neka Agata Kristi (lupio sam ali ju nou vat aj min) presvučena TD skinom. Prolazna ocena ali jebi se Picolato, nemaš više kredita kod mene.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Sector
Posts: 859
Joined: Sun Mar 18, 2018 10:39 pm

True Detective

Post by Sector » Tue Feb 26, 2019 10:18 am

Dybuk wrote: objektivno je završnica hepiend
Iskreno meni je ovo sve samo ne hepiend. :D

Inace meni se dopalo finale kao i sezona citava. Kapiram da je vecina nezadovoljna, ocekivalo se vise akcije, preokreta, soka. Ali ja volim ovakve stvari. Do zadnjeg minuta finala cekas neki blickrig i na kraju ne bude nista. :mrgreen:

Druga sezona jeste mnogo dinamicnija po meni i od prve sezone, ali to svakako kod mene nije neki kriterijum.

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Tue Feb 26, 2019 11:13 am

Sector wrote: Iskreno meni je ovo sve samo ne hepiend.
► Show Spoiler
Peca wrote: Kladim se da kada bih odgledao drugu sezonu, ispala bi bolja. Ona se bar ne folira da je TD, dok je ovo neka Agata Kristi (lupio sam ali ju nou vat aj min) presvučena TD skinom. Prolazna ocena ali jebi se Picolato, nemaš više kredita kod mene.
Saglasna, potpuno.
Majstorski hajpovana prosečna priča uvijena u sto dimnih zavesa koja je dobila ovoliku pažnju samo zbog 1. sezone.

Mogli su da zaokruže Amelijinu priču kad je već dobila onoliko vremena u seriji. Zapravo, šta ako je Amelija rešila slučaj Džuli Pursel onim odlaskom u dom i razgovorom sa njenom drugaricom? Taj trag se u međuvremenu sasvim napustio. Osim ako nismo dobili potvrdu o Dzuli kroz ono njeno zagrobno javljanje. Itd, itd.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Tue Feb 26, 2019 11:40 am

Pa jeste je našao, samo Sectoru to nije hepiend, što je naravno legitimno. Ni meni nije neki hepiend, ali mnogo su ga ispatetisali na kraju.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Post Reply