True Detective

Moderator: Dybuk

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Mon Mar 04, 2019 9:44 pm

Super što se Pico sprda, ali lako je sprdati se, teže je sklepati sezonu koja će biti zanimljiva, intelektualno izazovna, logična. Nek' se sprda sa nekim drugim, mene je izgubio.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Mon Mar 04, 2019 10:16 pm

kako nije izazovna i logična ako je tačno ovo što napisah? Ako nije tačno onda je druga stvar

nedostaje tu neki Fukunaga da umiri neke Picolatove književne izlete, da stvar bude filmičnija, jer on ga previše mrsi, što ne ide uz audiovizuelnu umjetnost

morao je malo osloboditi stvari, previše se razapeo na sve strane umjesto da ojača kostur priče

al opet, ako je poenta da pokaže da su Ameri glupi, ja bih bio zadovoljan :mrgreen:

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Mon Mar 04, 2019 10:30 pm

Dobro, ovo što sam napisao je dosta subjektivno, ja u stvari imam često problem sa se izrazim a još češće me mrzi. Teo sam da kažem da je meni to glupo, u smislu da je veći izazov napisati scenario i režirati jednu ozbiljnu krimi seriju, sa kvalitetnim zapletom, dobro razrađenim likovima i odnosima među njima, da ima tempo koji nije turbo tipa prizon brejk (karikiram) a opet da nije dosadna kao td s03 (), da ima tu "opipljivu" atmosferu, i da ima smislen završetak - nego se posprdati. Kažem, to je potpuno subjektivna stvar i nešto što ja volim i očekujem, tebe verovatno radi nešto drugo, i to je u redu. Zato toliko volim tu prvu sezonu, što je otprilike ispunila te moje kriterijume, osim kraja. Ova treća mi je fejlovala na više nivoa, ne samo u toj svojoj poenti i suštini. Čak i ako je sve što pišeš tačno, meni lično ništa ne menja.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Mon Mar 04, 2019 10:38 pm

Lepo je to Bata povezao, i verujem da je istina, samo što ni meni šira slika i neka povezanost celine nije bitnija od trenutnog uživanja u seriji :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Mon Mar 04, 2019 11:01 pm

nisam ni ja baš uživao, realno moraju naći nekog da režira kako treba

no, ovako kad se predstavi stvar ispadne da ovo i nije krimi serija nego u nekom svom žanru

i onda je razumljivo ako neko ne voli

u TD još nismo imali opasnog krimosa negativca :mrgreen:

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Mon Mar 04, 2019 11:03 pm

Dybuk wrote: Lepo je to Bata povezao, i verujem da je istina, samo što ni meni šira slika i neka povezanost celine nije bitnija od trenutnog uživanja u seriji
ali ovo je serija koja će te proganjati 35 godina! :mrgreen:

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Mon Mar 04, 2019 11:08 pm

Pizzobatto wrote: ali ovo je serija koja će te proganjati 35 godina!
Teško :mrgreen:

treba napraviti mesta za nova sećanja, a koliko ja stvari gledam dnevno, TD polako tone u zaborav :P ne mogu baš sve da držim u glavi.
I live in the weak and the wounded, Doc

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Mon Mar 04, 2019 11:13 pm

viđećete nevjernici! 8-)

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Mon Mar 04, 2019 11:13 pm

Krip se još ne javlja haha

User avatar
Dybuk
Posts: 11853
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

True Detective

Post by Dybuk » Tue Mar 05, 2019 11:56 am

Ne može krip napraviti 3. sezonu boljom nego što je, mada vidim da je kritičari hvale.

nismo svi nevernici, Sectoru se sviđa. :D

i Jozef je uživao u seriji, ni njega nema da se javi. :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Josef K.
Posts: 194
Joined: Mon Dec 11, 2017 11:07 pm

True Detective

Post by Josef K. » Tue Mar 05, 2019 4:12 pm

napisah na drugom mjestu

elem, poslednja epizoda je tolika glupost da ja nemam dovoljno riječi da je opljujem

što, svi ti hintovi da iza slučaja ima bigger picture, tajna društva, pedofili, lutkice, djeca koja se tajno dopisuju, mutni ujak... ništa to, dječak je malo udario glavom pa smo ga radi fore stavili u taj položaj a i lutkice koje kao znak komunikacije koriste pedofili sam takođe stavio eto tako
traže misterioznog jednookog crnca decenijama a eto njega snenog i tužnog u kolima ispred kuće, vjetrovi ga lome i griža savjesti ga suznog izjeda, ma dajte; a što ćemo sa onim telefonskim pozivom i nije on moj otac, znam što je uradio? Sramno.
Pritom, jako mi ide na kurac prazan hod u nekoliko epizoda i onda na kraju umjesto velikog finala veliko đubre. Dijalozi između Hejza i žene mu liče na kakav chat room matoraca koji su pozno otkrili čari interneta, ako je htio da pravi seriju sa fokusom na odnos između njih dvoje onda ovo nije True detective već True romance, bez ikakve povezanosti sa Skotovim odličnim filmom

ma jebi se Picolato, prva sezona genijalštinu izgleda mnogo više duguje Fukunagi nego što se priznaje a ovaj prevarant samo kupi zasluge.

User avatar
Peca
Posts: 2816
Joined: Tue Aug 22, 2017 11:15 am

Re: True Detective

Post by Peca » Tue Mar 05, 2019 4:19 pm

Takoe bre Jožefe, izbaci sve to iz sebe, biće ti lakše

Isto sam se osećao, samo što sam nanjušio prevaru na vreme.
Cold silence has ... a tendency to
atrophy any ... sense of compassion
...between supposed lovers
...between supposed brothers

Pizzobatto
Posts: 3486
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:47 pm

True Detective

Post by Pizzobatto » Tue Mar 05, 2019 5:55 pm

i Jozefa će Tru detektiv proganjati 35 godina 8-)

Post Reply