Plemya (The tribe 2014)

Moderator: NGboo

Post Reply
User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Plemya (The tribe 2014)

Post by Dybuk » Tue Nov 14, 2017 7:29 pm

Image
A deaf mute boy joins a boarding school for similar children. Confronted by the violent and criminal antics of some of the other boys and girls, he struggles to conform and join the 'tribe'.
Ukrajinski film na znakovnom jeziku, mislim da je ovo prava sekcija za njega? :)
Opširnije u sledećem javljanju, ako "preteknem" :D
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
NGboo
Posts: 1153
Joined: Sat Sep 09, 2017 12:48 pm

Plemya (The tribe 2014)

Post by NGboo » Tue Nov 14, 2017 7:47 pm

Zanimljiv, ali ne sasvim uspeo eksperiment. Za moj ukus, predugačak, sa likovima koji baš i ne izazivaju mnogo simaptija. Već je dosta prošlo od gledanja, tako da ne mogu da se setim šta sam mu još zamerio.

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Plemya (The tribe 2014)

Post by Dybuk » Tue Nov 14, 2017 8:31 pm

NGboo wrote: Za moj ukus, predugačak
nedovoljno ambiciozno, trebalo je da traje bar 3 sata :mrgreen:
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Dybuk
Posts: 11852
Joined: Thu Jul 27, 2017 12:18 pm

Plemya (The tribe 2014)

Post by Dybuk » Tue Nov 14, 2017 10:07 pm

To što nema tradicionalnog dijaloga je adut ali i potencijalna odbojnost ovog filma.

Zanimljivo da nema prevoda za jezik gluvonemih, ali su zato propratni zvuci uredno zabeleženi onomatopejom putem titla :D fala velika!

Što se mene tiče, vreme je neočekivano brzo i bezbolno prošlo, očekivala sam veliki izazov s obzirom na prirodu ovog ostvarenja; medjutim čovek se na sve navikne, pa i na 2+ sata bez izgovorene reči. Biće da to znači da je ostvarenje uspelo; bar sa zanatske strane.
Priča, medjutim, nije bogzna kako inovativna, škola i dom za gluvoneme slobodno može da bude ukrajinska varijanta Sivog doma, cveta sitni kriminal, prostitucija i korupcija. Teška i socijalna priča kakve smo već vidjali u nekom obliku.

Jedan se dečko zaljubio i tako poremetio razradjen mehanizam, što će kasnije imati izvesne posledice.
Ne znam je li moguće saživeti se s likovima u ovim okolnostima, ipak, glumci su odradili sjajan posao iako medju njima baš i nema pozitivaca, ko što reče NGboo (in not so many words)

Preporučila bih ovo kao izvestan eksperiment, čisto da testirate sopstvene granice u kontaktu sa (relativnom) tišinom.
I live in the weak and the wounded, Doc

User avatar
Josef K.
Posts: 194
Joined: Mon Dec 11, 2017 11:07 pm

Plemya (The tribe 2014)

Post by Josef K. » Wed Dec 13, 2017 9:28 pm

Osim sto se istice kao eksperiment sa tim znakovnim jezikom meni makar ovaj film nije ponudio nista

zaboravljiva soc-drama kakve danas cvjetaju na svakom cosku, izgleda zivimo u bas depresivnim vremenima

Post Reply