White Mouse Arthouse

Moderator: NGboo

Dybuk

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Wed Apr 03, 2019 10:37 pm

Na kraju se isplatilo. :)
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

NGboo

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Sun Apr 14, 2019 11:31 am

Otkrivam print za poster fiktivnog akcionog B-filma Dangerous Speed koji igra značajnu ulogu u kratkometražnom filmu Slabikář radosti (Syllabus of Joy) češkog reditelja Petra Makaja. Folou d link bilou. :D

https://ngbooart.blogspot.com/2019/04/s ... speed.html

(Postoji i verzija gde je glumac zamagljeno-izobličen, pošto u jednom trenutku napušta poster...)

NGboo

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Tue May 14, 2019 3:55 pm

High Life - još uvek nisam 100% siguran u svoj utisak, verovatno delimično zbog toga što je ovo prvi film rediteljke Kler Deni koji sam odgledao. U svakom slučaju, scena masturbacije lude naučnice koju tumači Žilijet Binš, a koju glavni lik (Robert Patinson) u jednom trenutku nazove "šamankom sperme" ostaje u sećanju kao uznemirujuće erotična (ili obrnuto?). :o

Dybuk

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Mon May 27, 2019 11:59 am

NGboo, jesi li gledao Darling (2015), i valja li?

https://www.imdb.com/title/tt4126394/
"Nostalgia is a longing for the past, a longing for a time when you had not yet realized that everything is shit"

NGboo

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Mon May 27, 2019 8:43 pm

Dybuk wrote: NGboo, jesi li gledao Darling (2015), i valja li?
Jesam, ali mi se nije dopao. Evo mog komentara sa Znaka Sagite:

"... stilski ujednačen, ali dozlaboga derivativan psihološki horor; lepo uslikana (i sa svojih sedamdesetak minuta, preduga) imitacija Repulsion-a, koja povremeno "isijava" i pokušava da gazi po linčovskom terenu. Loren Ešli Karter pomalo podseća na Aziju Arđento i daje sve od sebe da oči načini još krupnijim (jer neimenovana "junakinja" koju tumači ponire u ludilo), ali čim progovori, ne vredi joj ni naknadno otkrivanje grudi."

Dybuk

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Mon May 27, 2019 9:16 pm

Hvala, preskočiću! :D

NGboo

White Mouse Arthouse

Post by NGboo » Fri Jul 05, 2019 10:17 am

Diamantino - nadrealizam, transdženderizam, izbeglička kriza, palp SF sa ludom naučnicom, dekonstrukcija Pepeljuge i sprdnja sa Evropskom unijom i kultom poznatih (u disclaimer-u tvrde da je sličnost sa stvarnim osobama slučajna, ali protagonist neodoljivo podseća na Ronalda :D). Ovaj hrabri, preambiciozni i krajnje uvrnuti miks ideja mi na prvo gledanje nije leg'o koliko sam očekivao (donekle su krivi i google-titlovi), ali sinoćna repriza (u Oficirskom domu u Nišu) mi je baš prijala. Jedan od najzabavnijih novih arthaus naslova. :D

Dybuk

White Mouse Arthouse

Post by Dybuk » Mon Jul 22, 2019 10:51 am

Our very own NGboo dao sjajan intervju za Film Panic :clap:

https://filmpanic.co.uk/2019/07/22/film ... ola-gocic/

Post Reply